Через 9 травня в Тернополі проти депутата-свободівця відкрили кримінальне провадження

10 Травня 2013, 16:28

Відповідно до повідомлення, під час святкування 9 травня в Тернополі, народні депутати й активісти «перешкоджали громадянам та представникам окремих політичних партій пройти до Вічного вогню, що знаходиться на центральній алеї парку Слави, для покладання квітів». 

«Крім того, присутній на заході народний депутат України підпалив та кинув в учасників святкування та працівників міліції, які забезпечували громадський порядок, заздалегідь заготовлений піротехнічний  засіб димової дії», – йдеться у повідомленні.

Згідно із повідомленням, за цим фактом прокуратура області стосовно народного депутата та інших осіб розпочала кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 296 КК України (хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом).

«Ті самі дії, вчинені групою осіб, караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років», – зазначають у прокуратурі.

За словами прес-секретаря ВО «Свобода» Юрія Сиротюка, у партії поки що не знають, проти кого саме порушили справу і хто саме кинув димову шашку.

«Хай міліція розбирається. Є причина, і є наслідок», – сказав Сиротюк.

Він також додав, що на місці, де відбулася бійка, троє депутатів від «Свободи» – Михайло Головко, Олег Сиротюк та Олексій Кайда – проводили зустріч з виборцями і «доводили до відома міліції рішення міськради Тернополя про заборону використання тоталітарної символіки».

«Є вказівка щодо всіх депутатів від «Свободи» відкрити справи, щоб це використати для позбавлення недоторканості», – заявив депутат.

Як повідомлялося, 9 травня у Тернополі в Парку Слави сталася сутичка між представниками «Свободи» і правоохоронцями, які супроводжували комуністів та їхніх прихильників – учасників акції «Парад переможців».

Міськрада Тернополя прийняла рішення про заборону використання тоталітарної символіки на території міста. Його оскаржила прокуратура, а суд призупинив дію рішення міськради, проте 9 травня на ранковому засіданні Тернопільської міської ради депутати знову проголосували за заборону червоних прапорів.