Бойовики почали відводити сили в районі Станиці Луганської – Тука

10 Жовтня 2016, 17:38

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука повідомляє, що бойовики почали відводити сили в районі станиці Луганської. Про це він написав у Facebook.

На скільки мені відомо, в Петрівському розведення відбулося і процес розмінування означених зон триває. У Золотому розведення відбулося. Процес розмінування ще не розпочатий. У Станиці Луганській спостерігається початок процесу відведення сил по той бік лінії розмежування", – написав він.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

На засіданні Тристоронньої контактної групи 5 жовтня сторони узгодили, що 7 жовтня відведення сторін відбуватиметься в Петрівському, 9 жовтня – у Станиці Луганській. Крім того, Україна висунула бойовикам вимогу надати точну інформацію про всіх українських заручників.

6 жовтня представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявив, що відведення сил і засобів в районі Станиці Луганської (Луганська область) відбудеться лише після успішного відведення озброєння з відповідної зони в районі Петровського (Донецька область) за умови дотримання «режиму тиші».

У районі міста Золоте Луганської області на 10-й день після домовленостей в Мінську сторони здійснили розведення сил. 7 жовтня у Міноборони заявили про успішне розведення військ у районі Богданівки й Петрівського.

Натомість 9 жовтня у Міноборони констатували, що із огляду на систематичне порушення режиму тиші з боку противника та невиконання бойовиками Рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів, Збройні Сили України вимушено переносять терміни відведення сил і засобів на ділянці в районі Станиці Луганської. 10 жовтня віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко зазначила, що українські військові розпочнуть відведення озброєнь у районі Станиці Луганської після тижня режиму тиші, наразі вони мають витримати прописаний графік. "Військові сподіваються, відведення в Станиці відбудеться найближчими днями", – повідомила вона.