Боб Ділан відмовився їхати на вручення Нобелівської премії

16 Листопада 2016, 18:43

Поет і виконавець Боб Ділан відмовився їхати на церемонію вручення Нобелівської премії.

У його листі до Шведської королівської академії наук йдеться про те, що у нього є якісь "раніше дані зобов'язання", у зв'язку з чим він не зможе в грудні бути у Стокгольмі, щоб отримати премію. 

Як заявили в Академії, хоча це й не звично, що лауреат відмовляється приїжджати на церемонію, але все ж таки таке відбувається не вперше. Єдина вимога до Ділана з боку організаторів премії – щоб він виголосив традиційну нобелівську промову протягом шістьох місяців після 10 грудня, причому необов'язково у Швеції. 

Боб Ділан був оголошений лауреатом Нобелівської премії з літератури 13 жовтня. Він отримав її з формулюванням "за створення нової поетичної мови у великій американській пісенній традиції". За два наступні тижні Ділан не сказав ні слова про отримання премії. Згодом він все-таки зателефонував у Швецію і висловив подяку.

Раніше повідомлялося, американський музикант, поет і художник Боб Ділан погодився прийняти Нобелівську премію з літератури.

Нагадаємо, що Боб Ділан, якому була присуджена нобелівська премія з літератури, видалив згадку про нагороду зі свого офіційного сайту. Його мовчання обурило Нобелівський комітет.

Боб Ділан (Роберт Аллен Циммерман) – американський музикант, автор і виконавець пісень, художник, письменник і кіноактор. Народився 24 травня 1941 року в Дулут, штат Міннесота. Дідусь і бабуся музиканта в 1905 році переїхали в США із Одеси. Ділан є культовою фігурою у світі рок-музики протягом останніх 50 років. Багато його пісень, такі, як Blowin' in the Wind і The Times They Are a-Changin' стали гімнами руху за громадянські права і антивоєнного руху в США. Журнал Rolling Stone назвав Ділана другим за значимістю виконавцем в історії музики. У 1988 році Ділан увійшов у Зал слави рок-н-ролу, шість його композицій входять в Зал слави "Греммі". Музикант також є володарем премій "Греммі", "Золотий глобус" і "Оскар".