Bloomberg встановив нові деталі фінансових махінацій Манафорта в Україні

28 Лютого 2018, 18:16

У Сполучених Штатах Америки колишнім працівникам передвиборного штабу президента Дональда Трампа Полу Манафорту та Річарду Гейтсу пред'явили звинувачення в ухиленні від податків на доходи, які вони отримали в Україні. Зокрема, спецпрокурор США Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії в президентські вибори США, висунув нові кримінальні обвинувачення щодо Манафорта та Гейтса.

 

Крім того, у ФБР досі вивчають грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога "Партії регіонів" Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича (у 2012-2013 роках). У свою чергу, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках.

 

Американське видання Bloomberg провело детальне розслідування щодо так званої "консультаційної роботи" політтехнолога Пола Манафорта та його "вірного другого пілота" Річарда Гейтса у політичних процесах України, перед тим, як стати членами передвиборчої кампанії Трампа.

 

"Манафорт здійснив 17 поїздок до України в 2014 і 2015 роках", – повідомили американському виданню українські прокурори, маючи дані про його подорожі.

 

Зазначається, що останнім часом робота для Манафорта була не такою вигідною, як раніше в Україні, головним чином через те, що провідний український клієнт Манафорта, колишній президент Віктор Янукович, втік у Росію.

 

Водночас Річадр Гейтс визнав, що він допоміг Манафорту створити десятки офшорних банківських рахунків, аби приховати свою роботу як незареєстрованих агентів для України та "відмити" мільйони доларів США.

 

Зокрема, Манафорт переконав Гейтса допомогти  йому створювати фальшиві документи для банків, закликав його зятя брехати банківському оцінювачу та вводити в оману кредиторів про причини використання кредитів.

 

"Однією з причин скорочення грошових потоків  Манафорта було те, що основна частина роботи, яку він провадив з Гейтсом в Україні, вичерпалася, коли Янукович втік до Москви після широкомасштабного народного протесту в 2014 році", – йдеться у повідомленні.

 

Додається, що Манафорт все ж повернувся до України через кілька місяців після того, як Янукович був скинутий з президентського крісла. У той час, як Росія приєднала Крим, порадивши "Партії регіонів" продемонструвати себе як партію "для всіх" – "Опозиційний блок", що може бути голосом росіян на сході України.

 

Видання стверджує, що у квітні 2017 року Нестор Шуфрич, один з лідерів "Опозиційного блоку", заявив, що  Манафорту було виплачено приблизно 1 мільйон доларів за роботу над парламентськими виборами у жовтні 2014 року.

 

Одне з джерел повідомило, що Манафорту не заплатили за якусь окрему частин  роботи, яку він зробив під час  виборів в Україні наприкінці 2015 року.

 

"Останнє консультаційне доручення Манафорта в Україні закінчилося менш ніж за шість місяців, перш ніж він почав працювати на кампанію Трампа", – підкреслили у статті видання.

 

"Він провів щонайменше місяць в Україні, даючи поради "Опозиційному блоку" перед місцевими виборами у жовтні 2015 року", – повідомила особа, що знайома з ситуацією, додавши, що Манафорт отримав оплату лише за частину роботи.

 

За даними обвинувального висновку, у 2016 році у заяві на отримання банківського кредиту Гейтс подав "фейковий рахунок" від імені Манафорта у цілях забезпечення  іпотеки на свій будинок у Бріджемптоні, штат Нью-Йорк.

 

У підробленому документі йшлося про те, що Манафорт повинен був отримати 2,4 мільйона доларів за  "угоду про надання консультаційних послуг, що стосуються парламентських виборів".

 

Крім того, у липні 2017 року Манафорт спробував виправити його зіпсуті стосунки з Олегом Дерипаскою, близької особи до президента РФ Владіміра Путіна.

 

"Одного разу Манафорт провів консультаційну роботу для бізнесу Дерипаски. Чоловіки посварилися через більше ніж 18,9 мільйонів доларів, які Дерипаска інвестував з Манафортом  в українське підприємство з кабельного телебачення у 2007 році". Підприємство призвело до невдачі, яка спричинила подання у січні судового позову від імені Дерипаски. Зокрема, російський олігарх стверджував, що Манафорт і Гейтс його обдурили.

 

Після цього в електронному листі до так званого "посередника" Манафорт запропонував провести приватні брифінги для кампанії Дерипаски.

 

За словами двох джерел, які були знайомі з даною пропозицією, Манафорт хотів зустрітися, сподіваючись вирішити суперечку щодо інвестицій Дерипаски. Зустріч так і не відбулась.

 

Прес-секретар Дерипаски заявив, що "не мав жодних повідомлень, зустрічей, брифінгів та інших взаємодій з Манафортом під час, після або при підготовці до президентських виборів 2016 року ".

 

У виданні Bloomberg підсумували, що у США стверджують, що Манафорт "обікрав" банки на загальну суму 20 мільйонів доларів у період з 2015 по січень 2017 року.

 

Нагадаємо, 27 лютого у США з колишнього працівника передвиборного штабу Дональда Трампа Річарда Гейтса заявили про плани зняти обвинувачення в податкових та банківських шахрайствах. Згідно з повідомленням, відповідне рішення було частиною угоди Гейтса про визнання себе винним у змові та наданні брехливих свідчень ФБР.

 

Як повідомлялося, у США колишнім працівникам передвиборного штабу Дональда Трампа Полу Манафорту та Річарду Гейтсу пред'явили звинувачення в ухиленні від податків на доходи, які вони отримали в Україні.

 

Раніше спецпрокурор США Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії в президентські вибори Сполучених Штатів, висунув нові кримінальні звинувачення щодо Пола Манафорта та Річарда Гейтса, колишніх працівників передвиборного штабу Дональда Трампа.

 

Нагадаємо, у ФБР повідомили, вивчають великі грошові перекази від офшорних компаній колишнього політтехнолога Партії регіонів Пола Манафорта на рахунки в США, щоб з'ясувати чи не відмивав він гроші для уряду України часів Віктора Януковича (у 2012-2013 роках). Зокрема, бюро виявило 13 підозрілих переказів на суму близько $3 млн, які пов'язані з офшорними компаніями Пола Манафорта, що здійснювались в 2012-2013 роках.

 

Згодом у The New York Times повідомили, що 30 жовтня 2017 року екс-керівник кампанії президента США Дональда Трампа Пол Манафорт прийшов здаватися до Федерального бюро розслідувань США.

 

У жовтні правоохоронні органи США пред'явили йому звинувачення за 12-ма пунктами, такі ж обвинувачення висунули і його діловому партнеру Ріку Гейтсу. Їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, дії як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і ненаданні звітів у закордонних банківських рахунків. На початку листопада суд у Вашингтоні відмовився звільнити з-під домашнього арешту Манафорта.

 

Як стало відомо 1 грудня, Манафорт уклав угоду зі слідством про звільнення з-під домашнього арешту під заставу $11,7 млн. Згодом, суд США звільнив його з-під домашнього арешту.