За словами представника компанії Amundi Groupв Лондоні Сергєя Стріго, без вжиття заходів щодо зміцнення державних фінансів валюта в Україні може і далі знецінитись. Amundi наприкінці минулого року скоротила свої авуари у гривневих облігаціях після того, як зросли шанси на «істотну» девальвацію валюти в 2012 році.
«Ринок чекає вирішення або питання з МВФ або з угодою про ціну на газ з Росією. Нинішня ситуація є нестійкою», – зазначив Стріго.
Крім того, від вирішення економічних питань залежить також успішність продажу українського боргу закордоном.
«Те, чи зможе Україна успішно продавати боргові зобов'язання за кордоном залежить від апетитів іноземних інвесторів та готовності уряду прийняти більш високі витрати на позики», – зазначила головний економіст Dragon Capital у Києві Олена Білан.
«Якщо українська влада не досягне успіху в скороченні податкового і зовнішнього тиску, який є головним макро ризиком на даний момент, на нашу думку, інвестори не будуть готові прийняти зобов’язання щодо нового українського боргу», – сказала вона.
Ситуацію ускладнюють також триваючі переговори щодо газу з Росією.
«Росія буде вимагати дуже високу ціну з точки зору суверенітету і отримання контролю над ключовими економічними активами України», – зазначає старший науковий співробітник Heritage Foundation у Вашингтоні Аріель Коен.
«З іншого боку, Україна не готова піти на поступки. У той же час, вона хоче укласти угоду швидко, так, щоб мінімізувати економічний збиток від високих цін. Поєднання цих факторів робить вірогідним загострення напруженості між двома сторонами в найближчі тижні», – додає аналітик Євразійської групи в Токіо Алекс Брідо.