Більшість українців не вважають Україну справді незалежною державою

21 Серпня 2013, 14:16

Найвища підтримка ідеї незалежності за весь період, коли центр проводив подібні опитування, спостерігалася в 2012 році (64,4%), найнижча – у 2003-му (46,5%), повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

Частка тих, хто сьогодні проголосував би проти незалежності, складає 20,7% (у 2012-му – 17,9%).

Рівень підтримки незалежності у західному та центральному регіонах України традиційно вищий, ніж на півдні та сході країни. Незалежність частіше підтримують молоді люди – 50,8% серед тих, кому 60 і більше років, і 63,2% серед 18-29 літніх.

38,8% опитаних вважають Україну справді незалежною державою, 47,2% висловили протилежну думку.

61,0% вважають День Незалежності святом, 36,5% – не вважають його святом, але вважають звичайним вихідним днем, 6,1% говорять, що цей день має бути робочим.

Відносна більшість опитаних вважає, що їхня родина більше втратила від здобуття Україною незалежності (41,0%), а 23,8% бачать в ній виграш.

Оцінюючи, якою мірою сучасне українське суспільство є справедливим за шкалою від 0 ("вкрай несправедливе") до 10 ("повністю справедливо") балів, респонденти дали середню оцінку 4,0. Справедливість радянського суспільства оцінили у 6,2 бала. У цілому за цією шкалою 49,8% опитаних вище оцінили рівень справедливості радянського суспільства, і тільки 16,6% – українського. Ще 10,3% оцінили рівень справедливості суспільств однаково.

Нагадаємо, згідно з опитуванням, проведеним у серпні соціологічною групою Рейтинг, за незалежність сьогодні проголосували б 61% українців у віці від 18 років. А близько половини жителів України в разі загрози територіальній цілісності України готові боротися за інтереси країни зі зброєю в руках. 

За даними Українського інституту соціальних досліджень ім. О.Яременка (УІСД) та Центру "Соціальний моніторинг", кількість прихильників незалежності України за останні два роки істотно зросла. Загалом 61% опитаних підтримали б проголошення Незалежності України, якби перед ними постав такий вибір сьогодні. Водночас 28% – не підтримали б, ще 13% – не визначилися.

Соціолог, директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна вважає, що «тенденція до зростання кількості прихильників незалежності України постійно збільшуватиметься, оскільки все менше людей пам’ятають Радянський Союз і ностальгують за ним».