Згідно із результатами дослідження, найбільш показовими за порушенням стандартів інформаційної журналістики, котрі можуть свідчити про ознаки цензури, у червні були матеріали, в яких висвітлювалися події і реакції, пов’язані з темою місцевих виборів 2 червня.
"Лише ТВі згадує заяву Комітету виборців України про грубі фальсифікації на виборах мера Ялти; ТВі та «1+1» – намір УДАРу оскаржити результати виборів у Василькові; ICTV і ТВі – заяву КВУ, що процедурні порушення на виборах у Василькові могли вплинути на результат виборів. В матеріалі «1+1» про вибори у Василькові журналісти обмежуються повідомленням про два незначні інциденти на виборчих дільницях, показуючи, що ці інциденти було оперативно вирішено", – йдеться у матеріалах дослідження.
Також зазначається, що на телеканалі «Інтер» в матеріалі про вибори відсутній повноцінний баланс думок. На ICTV обмежилися лаконічним повідомленням про переможців-регіоналів, хоча при цьому дали ключову заяву КВУ.
"Найбільш повноцінно, з дотриманням балансу думок, висвітлювали тему місцевих виборів журналісти каналу ТВі. Канали СТБ, Новий канал і «Україна» дану тему взагалі не висвітлювали", – наголошують експерти.
Крім того, за даними моніторингу, жоден з телеканалів не згадував про дефіцит держбюджету, можливість провалення угоди про асоціацію у Вільнюсі та заяву екс-голови моніторингового комітету ПАРЄ Ганне Северінсен про страх Януковича перед звільненням Тимошенко.
Моніторинг дотримання професійних стандартів у роботі інформаційних служб українських телеканалів здійснюється громадською організацією «Телекритика» за підтримки USAID, наданої через «Інтерньюз Нетворк». Об’єктом моніторингу є сюжети суспільно-політичної тематики у вечірніх (головних) випусках новин на «Інтері», ICTV, «1+1», СТБ, Новому каналі, Першому національному, 5-му каналі й ТРК «Україна».