ЗСУ почали облаштовувати спостережний пост і укриття для спеціальної моніторингової місії ОБСЄ біля села Петрівського, де напередодні відбулося розведення сил. Про це повідомив керівник української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК) генерал-майор Борис Кременецький, інформує прес-служба Міноборони.
"Збройні сили України вже розпочали облаштування спостережного посту та укриття для СММ ОБСЄ. Це робиться задля забезпечення безпеки спостерігачів Місії та запобігання непередбачуваним ситуаціям на цій ділянці", – наголосив він.
За словами Кремецького, наступним кроком робіт на визначених рамковим рішенням ділянках буде поступове розмінування місцевості, де має утворитися демілітаризована безпечна зона.
Генерал-майор також зазначив, що відповідно до рамкового рішення всі процеси розведення та розмінування мають відбуватися дзеркально з обох боків, "і якщо протилежна сторона цього не буде дотримуватися, українська сторона адекватно на це реагуватиме".
"Розведення сил та засобів на інших ділянках буде здійснюватись згідно з прийнятими рішеннями та виключно при забезпеченні режиму повного припинення вогню та постійному моніторингу СММ ОБСЄ", – підкреслив Кременецький.
Водночас він наголосив, що процес розведення сил і засобів не впливає на лінію розмежування, вона залишається незмінною. "Збройні сили України зберігають контроль над цією територією. А якщо будуть зафіксовані будь-які порушення, війська повернуться на передові позиції", – уточнив генерал-майор.
Нині ж обстановка на лінії розмежування сторін залишається напруженою, проте контрольованою. Збройні сили України неухильно дотримуються Мінських угод та готові до виконання вимог рамкового рішення Тристоронньої контактної групи щодо розведення сил та засобів, наголосив керівник української сторони СЦКК.
Раніше повідомлялось, що патрулі СММ ОБСЄ по обидва боки лінії зіткнення сторін фіксують відведення деяких підрозділів і техніки в районі Богданівки і Петровського (Маріупольське напрямок), але не можуть працювати по всій ділянці через обмеження їхнього пересування і відсутності гарантій безпеки.
Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.
В районі міста Золоте Луганської області на 10-й день після домовленостей в Мінську сторони здійснили розведення сил. У Станиці Луганській та у Петровському розведення сторін дотепер було неможливе через обстріли з боку бойовиків.
На засіданні Тристоронньої контактної групи 5 жовтня сторони узгодили, що 7 жовтня відведення сторін відбуватиметься в Петрівському, 9 жовтня – у Станиці Луганській. Крім того, Україна висунула бойовикам вимогу надати точну інформацію про всіх українських заручників.
6 жовтня представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявив, що відведення сил і засобів в районі Станиці Луганської (Луганська область) відбудеться лише після успішного відведення озброєння з відповідної зони в районі Петровського (Донецька область) за умови дотримання «режиму тиші».