«Перша складова стосується військово-технічного співробітництва. Фактично сьогоднішні санкції поставили крапку на ринкові озброєнь. Росія на ньому заблокована. Треба мати на увазі, що це одна з ключових статей доходів російського бюджету. І ці кроки синхронно зроблені як США, так і ЄС», – пояснив Безсмертний.
Наступна складова, за його словами, стосується ринків.
«Ключова фраза, до якої треба ставитися як до санкцій, а не до порожньої фрази, це слова президента Обами і держсекретаря Керрі, що «Росія заплатить за свої кроки», якщо не зробить відповідних висновків і не повернеться до статус-кво в Криму», – нагадав Безсмертний.
Він підкреслив, що у цивілізованому світі за такими словами стоїть майже повне економічне ембарго.
Безсмертний зауважив, що серйозність уже задіяних санкцій нікого не може вводити в оману начебто недієвості, а приклад України показав, як кардинально змінилася ситуація, коли до Києва прибули троє міністрів закордонних справ європейських держав.
«Приїзд міністрів закордонних справ радикально змінив ситуацію в Україні. А сьогодні можна сказати, що арешт Дмитра Фірташа «жодним чином» не пов’язаний із розвитком сьогоднішньої політичної ситуації в світі. І схожі процеси будуть продовжуватися», – зазначив Безсмертний.
На його думку, запровадження повного арсеналу заходів, передбачених санкціями залежатиме від подальшої поведінки Кремля.
«Але очевидно, що Росія не є країною, яка здатна протистояти всьому світові», – резюмував політик.
Як повідомлялося, США офіційно ввели санкції проти російських чиновників, причетних до загострення політичної ситуації в Україні, сепаратистів Криму та Віктора Януковича та кума Владі міра Путіна Віктора Медведчука.
Рада з питань закордонних справ Європейського союзу також затвердила санкції у вигляді заборони на в'їзд і заморожування активів 21 чиновника Росії та України.
Канада також ввела санкції щодо семи російських і трьох кримських посадовців, які "несуть політичну відповідальність за кризу" в Україні.
Санкції передбачають заборону на в'їзд на територію Канади і заморожування активів цих чиновників. У списку, який оголосив у своїй заяві прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер, фігурує віце-прем'єр уряду РФ Дмітрій Рогозін, самопроголошений прем'єр Криму Сергій Аксьонов і спікер розпущеного кримського парламенту Володимир Константинов.