Також активісти вимагають від уряду проводити політику, спрямовану на забезпечення незалежності країни в енергетичній сфері.
Вони обурені тим, що українська влада збільшує споживання газу, не створює жодних умов для реалізації проектів з відновлюваної енергетики, не підтримує програму заміщення газу місцевими видами палива.
Учасники акції закликають владу Україну перестати просити у Росії знижку на природний газ і розпочати проведення реформ в енергетичному секторі, оскільки «будь-який новий газовий контракт з Росією буде компромісом», а перегляд ціни на газ буде зроблено ціною великих поступок, оскільки «у російської сторони все козирі на руках».
«Новий газовий контракт … це проблема влади, яка не може переглянути політику в енергетичній сфері та створити систему стимулів для зниження споживання енергоресурсів і заміщення газу іншими видами палива. А поки цього не зроблено, у нас залишиться гостра залежність від газу, велику частину якого ми купуємо в однієї країни – Росії. Росія ж максимально використовує цю можливість і робить на переговорах все, що їй заманеться», – підкреслив голова «Комітету енергетичної незалежності України» Іван Надєїн під час акції під стінами Кабміну.
За його словами, єдиний вихід з цієї ситуації – підписання нового газового контракту на 2-3 роки і максимальна концентрація всіх гілок влади на реалізації власного енергетичного потенціалу.
«У першу чергу, це збільшення власного видобутку газу з нинішніх 20 млрд куб м до 25-27 млрд куб м. Крім того: створення системи стимулів для зниження споживання газу в комунальному секторі; розробка та впровадження програми заміщення газу місцевими видами палива; створення умов для приходу інвесторів у відновлювану енергетику «, – заявив Надєїн.
Як повідомлялось, прем'єр-міністр Микола Азаров розраховує домовитися з Росією про ціни на природний газ в найближчий місяць.
Наприкінці вересня Азаров прогнозував завершення переговорів з Росією щодо ціни на газ у жовтні.
19 жовтня перебуваючи у Санкт-Петербурзі прем’єр повідомив, що пошук компромісного рішення з перегляду українсько-російських "газових контрактів" близький до завершення. «Практично залишилися лічені дні до того моменту, коли ми зможемо досягти компромісних рішень», – запевнив він.
За словами Азарова, головною вимогою Росії в співробітництві в газовій сфері є гарантія надійних поставок газу в Європу.