НОВИНИ

Азаров назвав головну вимогу росіян у переговорах по газу

Прем'єр-міністр Микола Азаров заявляє, що головною вимогою Росії в співробітництві в газовій сфері є гарантія надійних поставок газу в Європу. Про це він сказав в ефірі програми "Велика політика з Євгенієм Кисельовим" на телеканалі "Інтер" 21 жовтня.

"Перше, що потрібно Росії, - це гарантії поставок газу в Європу... Ми переконуємо своїх російських партнерів, що ми готові шляхом укладання угоди гарантувати надійність і стабільність поставок газу", - повідомив Азаров, коментуючи переговори з Росією щодо перегляду газових угод 2009 року.

Він зазначив, що перегляд цих контрактів є зараз головною метою. "І тому ми, природно, готові піти на певні компроміси. Ми на них підемо, тому що в нас не буде іншого виходу", - сказав Азаров.

З його слів, українська сторона в переговорах намагається знайти баланс інтересів. "Переговори досить непрості. І коли ми про це (компроміс) оголосимо, з'являться різні голоси: хтось буде нас обвинувачувати, хтось буде аплодувати", - уважає Азаров.

Водночас він виразив упевненість у тім, що домовленості будуть відповідати довгостроковим інтересам України.

Нагадаємо, Україна гарантує транзит газу по своїй території в країни Європи.

На думку президента Віктора Януковича, забезпечення Європи газом є спільним зобов'язанням України й Росії.

Міністерство енергетики й вугільної промисловості прогнозує збільшення транзиту природного газу через територію України на 11,56%, або на 11,398 млрд куб. м до 110 млрд куб. м в 2012 році порівняно з 2010 роком.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.