“Маємо враження, і можливо це має зв'язок з рішенням Євросуду, а також і амбіціями щодо підписання Угоди про асоціацію, що українці дедалі краще розуміють, що з таким багажем підозр вони далеко не зайдуть на європейському шляху, – заявив польський прем’єр. – Насамперед, Україна починає розуміти, що європейські стандарти – це також відносини влада – опозиція, влада – колишня влада”.
Він нагадав, що нещодавно провів телефону розмову з прем’єр-міністром України Миколою Азаровим, який запросив його якнайшвидше відвідати Київ.
Голова польського уряду також розповів про враження міністра закордонних справ РП Радослава Сікорського від візиту до Києва.
“У нього (Сікорського. – Ред.) склалося враження, що президент Янукович краще і глибше розуміє потребу гуманного ставлення до Юлії Тимошенко, навіть якщо в Києві влада переконана, що вона вчинила проступок чи злочин”, – сказав Туск.
Він висловив переконання, що "завжди через велику лупу треба дивитися на ситуацію, коли нинішня влада кидає до в'язниці попередню".
"Інколи немає виходу, але це завжди породжує обґрунтоване занепокоєння", – додав прем'єр.
Як повідомлялось, європейський комісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле очікує від української влади невідкладних дій у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко.
Європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її.
Німецький представник фракції Європейської народної партії у Європарламенті Міхаель Ґалер заявив, що методи української влади, що принижують людську гідність, свідчать про справжній характер політичного переслідування пані Тимошенко.
На думку аналітика брюссельського Центру європейської політики Аманди Пол, у світлі рішення ЄСПЛ Тимошенко є політичним в’язнем.
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій «газовій справі» незаконним та політично мотивованим.