«Саме це (заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава) природно й прагматично визначило наш європейський вибір», – підкреслив Азаров.
Він підкреслив, що аналізувала всі аспекти впливу режиму вільної торгівлі з ЄС на економіку України і третій рік поспіль реалізує затверджений план заходів щодо використання переваг та мінімізації ризиків створення вільної торгівлі з Євросоюзом.
«Україна, як днями констатував глава держави Віктор Янукович, у змозі і, безумовно, виконає критерії, необхідні для підписання Угоди про асоціацію. І ось саме зараз наш уряд підбиває риску під важливим етапом підготовки до асоціації з Євросоюзом і водночас відкриває новий етап кардинальних перетворень в Україні», – наголосив Азаров.
Він запевнив, що влада робитьо це свідомо, відповідально і відкрито.
«Місяць тому проект угоди, погоджений Києвом, Брюсселем, було опубліковано для широкого обговорення громадськістю, діловими колами, експертами. Зміст угоди відкритий для всіх партнерів України в світі. Треба зазначити, що впродовж обговорення надійшло не так вже багато зауважень, але ми прислухаємося до всіх думок, які лунають з приводу асоціації», – пояснив Азаров.
Як повідомлялось, 18 вересня Кабінет міністрів схвалив проект Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські на прес-конференції в Кабміні повідомив, що проект угоди уряд схвалив одноголосно.
Угоду про асоціацію Україна-ЄС було парафовано у 2012 році.
Україна сподівається підписати угоду про асоціацію з ЄС під час саміту Східного партнерства, який відбудеться 28-29 листопада у Вільнюсі.
Підписання стане можливим, якщо Київ виконає вимоги Брюсселя: припинення політичних переслідувань опозиції та проведення реформ.