НОВИНИ

Фюле переконаний, що восени Україна підпише асоціацію

Вільнюський саміт Східного партнерства стане місцем підписання угоди про асоціацію з Україною та парафування угод з іншими партнерами, зокрема Молдовою. Таку думку висловив єврокомісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле у п'ятницю в Брюсселі після переговорів із прем'єр-міністром Молдови Юрієм Ленке.

На запитання, чи може "Східне партнерство" провалитися, якщо угоду про асоціацію з Україною не буде підписано, він відповів: "Східне партнерство не провалиться".

"І ми налаштовані з прем'єр-міністром Ленке, з іншими членами Східного партнерства, щоб досягти результату щодо очікувань, використовуючи Вільнюський саміт як місце, щоб у першому випадку підписати, а в іншому випадку – парафувати ці дуже важливі угоди з нашими партнерами", - заявив Фюле.

Європейський комісар нагадав, що для української сторони існують певні умови, які має бути виконано для того, щоб підписання відбулося.

У зв'язку з цим Фюле заявив, що у нього немає жодних причин сумніватися в тому, що роботу буде продовжено.

Крім того, єврокомісар зазначив, що майбутнє засідання Ради із співпраці, яке відбудеться в червні в Люксембурзі, "буде ще однією можливістю подивитися, де ми, що необхідно ще зробити, щоб було досягнуто відчутного прогресу у цих трьох великих сферах, які було визначено грудневими висновками Ради ЄС".

Нагадаємо, раніше президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що наразі не вирішено, чи буде підписано Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі.

Як відомо, у грудні 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту, за умови, якщо Україна досягне поступу у трьох галузях: відповідності міжнародним стандартам минулорічних парламентських виборів і подальших дій за їхніми результатами, поступу України в подоланні вибіркового правосуддя і відверненні його на майбутнє і втіленні реформ, які сторони визначили спільно в порядку денному підготовки до асоціації.

23 травня у Страсбурзі під час засідання комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту під головуванням Елмара Брока (Німеччина, Європейська народна партія) відбулися двогодинні слухання, присвячені політичній ситуації і реалізації реформ в Україні. Політик зауважив, що ЄС окреслив вимоги, яким має відповідати Україна для підписання Угоди і зазначив, що "відчутний результат" має бути до жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.