НОВИНИ

Фюле нагадав Клюєву про необхідність виконання всіх вимог для євроінтеграції

Європейський Союз очікує побачити конкретні кроки України для виконання умов до підписання угоди про асоціацію з ЄС. Про це сказав єврокомісар з питань розширення та політики сусідства Штефан Фюле по завершенню зустрічі з секретарем Ради національної безпеки і оборони України Андрієм Клюєвим у Брюсселі 27 серпня.

Штефан Фюле відзначив вирішальну роль українського парламенту у підписанні Угоди про асоціацію.

"Верховна Рада і представники всіх партій будуть відігравати вирішальну роль у всеохоплюючому процесі. У найближчі тижні повинна бути зроблена необхідна законодавча робота для того, щоб імплементувати умови Європейського Союзу вчасно, для того, щоб з боку ЄС була зроблена правильна оцінка перед самітом у Вільнюсі", - пояснив Фюле.

Єврокомісар зазначив, що також має намір обговорити цю тему з представниками опозиції на зустрічі  в Брюсселі 28 серпня.

Водночас єврокомісар відзначив вже досягнуті зміни в українському законодавстві.

"Я вітаю зокрема прогрес, досягнутий в підготовці реформ щодо функціонування Генеральної прокуратури відповідно до європейських стандартів, а також те, що законопроект був переданий до Венеціанської комісії для оцінки. Також ціную ініціативу Міністерства юстиції з організації серії  "круглих столів" на тему виборчого законодавства. Водночас, Європейський Союз очікує побачити конкретні елементи прогресу в найближчі тижні", - заявив Фюле.

Фюле повідомив, що звернувся до Клюєва з тим, що "рішучі дії і відчутний прогрес за всіма умовами, які були встановлені грудневими висновками Ради ЄС, повинні бути виконані".

Крім того, за його словами, сторони обговорювали вирішення проблеми вибіркового правосуддя в Україні,  а також подальше реформування судової системи, питання поліпшення виборчого законодавства, повторні вибори в  5 одномандатних округах,  а також необхідність поліпшення бізнес-клімату.

Загалом, переговори тривали на дві години довше запланованого часу.

Як повідомлялось, секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв заявив, що українська влада робить все можливе, щоб Угода про асоціацію з ЄС була підписана восени.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.