Аваков прокоментував скандал, що виник навколо сайту “Миротворець”

14 Травня 2016, 10:37

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков прокоментував скандал, який виник навколо сайту «Миротворець».

«Я не визнаю ані «ДНР», ані «ЛНР», ані кримську автономію у складі Росії! Я вважаю будь-які контакти з окупаційною владою неможливими і аморальними. У когось може бути інший резон – і це ваш вибір – співпрацюйте з окупаційною владою. Реєструйтесь у Безлерів і Гіркіних, які вбили сотні патріотів – це ваш вибір. Але тільки не ховайте цей ваш вибір, звинувачуючи хлопців із сайту "Миротворець". Волонтери сайту «Миротворець» зробили свій вибір – боротися з окупаційною владою, а не реєструватися у них для роботи», – написав міністр.

«Чи не про журналістів мова – про подвійні стандарти – з'ясувалося, що серед розкритих паперів щось недобре для цеху? Чи не цей чи цех говорить про позавибіркову відкритість? Чи тут можна, а тут не можна? Тут читаємо, а тут рибу загортаємо? Тут публікуємо таємницю офшорів і деталі про сім'ї розслідуваних персонажів – а тут – переходимо до стогонів від власноруч наданих окупаційній владі даних», – пише Аваков.

«Комусь прикро, що ці дані розміщені на сусідніх сторінках зі списками бойовиків, завербованих для диверсійних рейдів по нашій території? Це їх вибір. І не «Миротворець» тут винен. Вибір цей був тоді зроблений, коли журналісти самі передали свої дані бандитам із окупаційного режиму. І останнє – не чув і сотої долі стогонів, коли ворожі сайти публікували списки добробатів та патріотів, передані їм зрадниками. Адже вони реально воювали, і частина їх сімей жили на окупованій території», – вважає Аваков.

Як повідомлялося, 13 травня «Миротворець заявив про закриття проекту.

Нагадаємо, сайт "Миротворець" пов'язаний з нардепом Антоном Геращенком, був створений для встановлення осіб сепаратистів або людей, які допомагають їм. Днями навколо сайту розгорівся скандал через публікацію даних близько 5 тисяч журналістов, які отримали "акредитацію" у терористів "ДНР" та "ЛНР". Крім представників українських ЗМІ, до списку потрапили також кореспонденти іноземних видань.

Публікація списку викликала скандал – журналісти поскаржилися на незаконність публікації їх персональних даних. У підсумку прокуратура Києва почала розслідування за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

ЄС зажадав видалити список акредитованих журналістів, а омбудсмен Валерія Лутковська закликала закрити сайт. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила стурбованість щодо безпеки журналістів та інших працівників засобів масової інформації в Україні після витоку їхніх особистих даних до інтернету.