НОВИНИ

В Україні закрився сайт "Миротворець", який опублікував персональні дані журналістів

"Миротворець" повідомив, що займається архівуванням всієї наявної інформації, яка пізніше буде викладена у відкритий доступ.

Скандальний сайт Центру "Миротворець", який займався збором даних про терористів, вирішили закрити. Про це йдеться в заяві на сайті Центру.

Як зазначається, співробітники Центру прийняли таке рішення через реакцію на публікацію особистих даних майже 5 тисяч журналістів, акредитованих у "ДНР" та "ЛНР".

"Миротворець" повідомив, що займається архівуванням всієї наявної інформації, яка пізніше буде викладена у відкритий доступ.

Нагадаємо, сайт "Миротворець" пов'язаний з нардепом Антоном Геращенком, був створений для встановлення осіб сепаратистів або людей, які допомагають їм. Днями навколо сайту розгорівся скандал через публікацію даних близько 5 тисяч журналістов, які отримали "акредитацію" у терористів "ДНР" та "ЛНР". Крім представників українських ЗМІ, до списку потрапили також кореспонденти іноземних видань.

Публікація списку викликала скандал - журналісти поскаржилися на незаконність публікації їх персональних даних. У підсумку прокуратура Києва почала розслідування за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

ЄС зажадав видалити список акредитованих журналістів, а омбудсмен Валерія Лутковська закликала закрити сайт. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила стурбованість щодо безпеки журналістів та інших працівників засобів масової інформації в Україні після витоку їхніх особистих даних до інтернету