Українська делегація у Парламентській асамблеї Ради Європи опинилася в значно складніших умовах, ніж у 2014 році, адже кількість проросійських парламентарів суттєво збільшена за рахунок росту популярності в ЄС популістів і радикалів. Про це у понеділок, 24 червня, повідомив голова делегації Верховної Ради у ПАРЄ Володимир Ар’єв у Facebook.
"В української делегації сьогодні в Страсбурзі важкий день. Кожна сесія ПАРЄ останні роки ставала тяжчою за попередню в питанні санкцій проти російської делегації. Ця може стати вирішальною. Різниця між 2014 роком і нинішнім моментом полягає в тому, кому ми протистоїмо. Тоді це була Москва і група проросійських парламентарів. Тепер це Москва, група проросійських парламентарів, суттєво збільшена за рахунок росту популярності в ЄС популістів і радикалів, а також керівництво Ради Європи, Німеччина і Франція. Антанта 2019", – пише Ар’єв.
Він констатує, що завдання українських дипломатів ускладнилося в рази, і позиції послабились.
"Незважаючи на те, що єдність делегація тримає, ми маємо порушену єдність інституцій і нові умови – розпущений парламент (в такий час до всіх перехідних традиційно менше дослухаються – чекають нового складу), напіввідставлений міністр закордонних справ і президент, якому події в ПАРЄ нецікаві. Тому результат непередбачуваний, попри всю нашу готовність дати серйозний бій. Будемо робити все можливе в цих умовах", – запевнив нардеп.
Як повідомлялося, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Рада Європи не має забувати про порушення з боку Росії, але виступає за повернення російської делегації до Парламентської асамблеї.
Нагадаємо, 3 червня Регламентний комітет ПАРЄ схвалив проект резолюції, яка може ускладнити накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її можливе повернення до ПАРЄ без виконання міжнародних зобов’язань.
30 травня українські делегати в ПАРЄ, громадські активісти, правозахисники і журналісти закликали громадян Європи не допустити повернення Росії до організації без виконання нею своїх зобов’язань у РЄ, включаючи припинення агресії проти України та деокупацію Криму.
Раніше президент ПАРЄ закликала депутатів відкрити шлях до повернення РФ до асамблеї.
Як відомо, Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.
У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.
Нині у Раді Європи діє потужне лобі, яке намагається повернути РФ до Асамблеї, попри несплату Москвою внесків до бюджету Ради Європи, порушення норм міжнародного права, продовження агресії проти України.