Алла Лазарева власна кореспондентка «Тижня» у Парижі

Анналена Баербок: “Будівництво газогону “Північний потік 2” – величезна помилка”

Світ
8 Липня 2021, 13:38

“Федеральні вибори 26 вересня у Німеччині будуть важливими для наступного десятиліття, – зазначила Анналена Баербок, – Я сподіваюся, що наша партія увійде до виборчої коаліції та впливатиме на формування політики держави.”

На запитання щодо наміру екологині повністю зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2", вона відповіла: “На мій погляд, цей проект є величезною помилкою. Існують три причини, щоб дійти таких висновкі. Перша: він є частиною геостратегічної стратегії, скерованої проти безпеки України, як недавно знову наголосив президент Росії. Друга: кілька років тому європейці домовились посилити свій енергетичний суверенітет, зокрема, щоб не потрапляти під шантаж з боку Росії. Цей трубопровід прямо суперечить цій зовнішньополітичній цілі. По-третє, я думаю, що проект є помилкою з точки зору кліматичної політики. Якщо Європа хоче досягти кліматичного нейтралітету, то видобуток природного газу в Росії — це неправильний шлях. Ось чому я думаю, що важливо зупинити цей проект.”

Анналена Баербок ухилилась від однозначної відповіді на запитання, чи вимога припинити будівництво “Північного потоку-2” є для неї настільки важливою, що вона була б готова узалежнити від неї переговори про можливий коаліційний контракт із Християнсько-Демократичним Союзом. “Я не хочу говорити про червоні лінії, які не можна перетинати, до початку переговорів про коаліцію, – відповіла вона часописові Ouest-France. –  Ми відстоюємо вимогу зупинити будівництво та будемо боротися за це під час виборчої кампанії.”

Читайте також: "Північний потік–2": політика чи бізнес-інтерес?

У попередніх інтерв'ю німецька екологиня не раз висловлювалася на користь відмови від контраверсійного російсько-німецького проекту. Зокрема вона казала про це у недавньому інтерв”ю часописові Bild. У цій розмові Баербок вказала на суперечливість позиції німецького федерального уряду, який, “з одного боку каже, що підтримує санкції ЄС проти Росії, але з іншого підтримує трубопровід “Північний потік-2”, який суперечить цим санкціям”.