Західні аналітики вважають найбільш ймовірною кандидатурою наступника Путіна – Сєрєя Шойгу. Цю точку зору підтверджують і соціологічні дані.
Так, згідно з березневим опитуванням «Левади-Центр» рівень довіри росіян до міністра оборони Сєргєя Шойгу складав 18% (у 2012-му він був лише 10-11%), у той час як Дмітрію Мєдвєдєву – лише 17% (а в 2012-му був аж 28%). Рейтинг силовика різко піднявся після його призначення 6 листопада 2012 року на посаду міністра оборони РФ.
Читайте також: Віктор Єрофєєв: «Владімір Путін втратив статус «улюбленого царя»
Прихильники Шойгу, для обґрунтування свого вибору, наводять такі аргументи: 1) позитивний імідж ефективного керівника МНС, яке він беззмінно очолював з 1991 року; 2) більше за інших, розуміння потреб простого народу, оскільки він постійно перебував в епіцентрі катастроф і на місці керував рятувальними операціями; 3) призначення Шойгу міністром оборони фактично означає перетворення його, де-факто, у другу по могутності людину у державі.
До негативних факторів, які можуть завадити Шойгу стати ефективним наступником Путіна, експерти відносять: ризик зіпсувати репутацію, керуючи таким корумпованим відомством, як Міністерство оборони; неросійське походження; відсутність бажання з боку самого Шойгу грати яку-небудь значну самостійну політичну роль.
«Він людина команди і не демонструє жодних президентських амбіцій, на відміну від таких діячів, як, наприклад, Дмітрій Рогозін», – йдеться у статті.
Оглядач також відзначає, що адміністративний вплив Шойгу в його попередніх вотчинах (МНС і Московська область) був обмежений достатньо високою самостійністю наступників. Зокрема, кадрова політика в.о. губернатора Московської області Андрєя Воробйова, на думку експерта Євгена Мінченко, говорить про те, що він сьогодні знаходиться в орбіті впливу Гєнадія Тимченка.
Крім того, історично пов'язаний з сім’єю Єльцина, Шойгу тривалий час був «білою вороною» у путінській команді і, не дивлячись на дружні відносини з президентом, не став своїм для його найближчого оточення.
Експерти також вказують на те, що імідж Шойгу, як антикризового управлінця, насправді дуже уразливий. «Ревізія його спадку в МНС, при наявності медійного ресурсу, може бути здійснена досить швидко і посилена шляхом використання помилок на посаді міністра оборони», – зазначає оглядач.
Детальніше читайте у матеріалі «Операція «Наступник». Експерти називають 5 спадкоємців Путіна».