НОВИНИ

Путін вже пропонує обмежити імпорт у межах Митного союзу

Росія, Казахстан і Білорусь обговорюють питання обмеження імпорту в межах Митного союзу, які б не суперечили принципам СОТ. Про це заявив президент Росії Владімір Путін на зустрічі з підприємцями у Воронежі 23 травня.

"Ми зараз з колегами з Митного союзу - і з білорусами, і з казахами - якраз думаємо про те, як прийняти відповідні рішення в рамках Митного союзу, але так, щоб ці рішення не суперечили принципам СОТ", - сказав Путін.

Як повідомлялось, 23 травня Кабінет міністрів схвалив проект меморандуму з країнами Митного союзу про надання Українi статусу спостерiгача.

Україна розраховує отримати статус спостерігача в МС. Проте у березні прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Україна в статусі спостерігача у Митному союзі не матиме жодних привілеїв і не зможе впливати на прийняття рішень, поки повністю не приєднається до об'єднання.

Нагадаємо, підприємці Казахстану вважають, що Казахстан опинився в пастці після  вступу у Митний союз. Зокрема, за роки членства у Митному союзі Казахстан збільшив негативний баланс торговельного сальдо.

Якщо в 2011-му від’ємне зовнішньоторговельне сальдо з членами Митного союзу становило $3,4 млрд, то за перше півріччя минулого року воно сягнуло $4,7 млрд. При цьому обсяг торгівлі з партнерами по МС зменшився на 4%.

Крім того, 50% товарообігу в середині Митного союзу відбувається в тіні.

Читайте також: Міфічні принади Митного Союзу. Жоден з членів МС не отримав відчутного економічного зиску

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.