Американський дипломат: Росія – більша проблема для Заходу, ніж Україна

26 Грудня 2013, 08:37

 «Незважаючи на видимість зворотного, проблемою Заходу є не Україна», – вважає Ларсон.

Він вважає, що демонстрації в Україні доводять прагнення українців рухатися в напрямку до Європи. Натомість на його думку, проблема криється у поведінці Росії. «Проблема в Росії та її рішучості втримати Україну у своїй орбіті за допомогою погроз і стимулів», – вважає дипломат.

На думку Ларсона, думки про те, що найкращий спосіб заохотити до політичних та економічних реформ в Росії – це використати силу прикладу, здійснивши успішні реформи в Україні, вже не видаються у зв’язку із подіями останніх декількох тижнів в Україні такими переконливими.

«Підхід "спершу Україна" увійшов у моду, тому що російські лідери просто змітали в бік критику щодо їхнього ставлення до прав людини і стандартів ведення бізнесу. На відміну від Радянського Союзу Росія стає все більш інтегрованою у світову економіку і залежною від переваг, які вона надає. Зростання і державні доходи вимагають доступу до іноземних ринків експорту», – стверджує дипломат і тому ще раз наголошує на тому, що це надає система важелів для Заходу для більшого впливу, наприклад, на еліти, які користуються перевагою міжнародної мобільності, для того щоб насолоджуватися життям на Заході. Як приклад такого важеля, Ларсон наводить Акт Маґнітського. «Окремі положення акту змушують адміністрацію США до застосування верховенства закону для ділового порядку денного з Росією для захисту інвесторів», – додає він.

На думку Ларсона, запобігання використанню такими країнами як Росія відкритості світової економіки без дотримання справедливих ​​ринкових правил, що закладені в неї, або без поваги до побажань незалежних країн, як наприклад України, розвивати свої власні економічні зв'язки, в інтересах США та ЄС.