НОВИНИ

Американський експерт: сьогодні українці розплачуються за зовнішньополітичні помилки США

США та європейські союзники могли зробити для України набагато більше, аби протидіяти, проведеним у Східній Європі «покращенням» Росії. Про це написав у своїй статті для видання The Washington Times колишній американський сенатор та голова аналітичного центру The Heritage Foundation Джим ДеМінт.

«Сумно і небезпечно, однак, пасивність адміністрації Обами щодо змін, зроблених Росією по всій Східній Європі, та останні події в Україні дозволяють Росії відновити свою стару імперію», - стверджує експерт.

Сьогодні українці хочуть стати вільними від Росії. Проте український президент діє всупереч їхньому бажанню через тиск Росії та її президента Владіміра Путіна.

На думку експерта, заступник держсекретаря США  у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд могла зробити набагато більше, ніж вона зробила з цього приводу.

«Вони могли втрутитися раніше, запевнивши Януковича щодо підтримки США угоди про асоціацію. Вони могли б зустрітися з колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, яку ув'язнено в Харкові», - вважає ДеМінт.

На його думку також держсекретарю Джону Керрі не варто було відміняти свій візит до України, а навпаки ще більше залучатися до подій в Україні, поїхати туди та дати «сильний, продемократичний меседж».

ДеМінт також критикує президента Барака Обаму, який не кинув виклик Путіну і не зробив жодної заяви на підтримку протестувальників.

 «Сполучені Штати і наші європейські союзники могли  також надати Україні матеріальні стимули, наприклад, скоординований пакет економічного полегшення від МВФ в обмін на комплексні реформи за участю нової, компетентної команди економічних технократів», - вважає експерт і додає, що у таких кроках, які могла зробити адміністрація Обами немає нічого нового, натомість же вона «вважає за краще справу з Кремлем або Тегераном, а не з людьми, які висловлюють своє прагнення до демократії».

На думку ДеМінта, відсутність рішучості у підтримці української незалежності від Росії на сьогодні знову створює неправильне бачення – що США не піклуються про свободу.

«Месидж Обами Україні в основному був такий: "Не розраховуйте на нас"», - вважає він.

На думку експерта адміністрація Обами має пам’ятати уроки минулого. «Адміністрація Обами повинна пам’ятати те презирство до президента Джорджа Буша-страшого після того як він теж вирішив, що наявність України як в основному васала Росії було в наших національних інтересах (в інтересах США – ред.).  Його промова  з цього приводу у 1991 році в українській столиці,  стала широко відомою як промова "Котлета по-київськи"  і залишається незмивною плямою на президентстві Буша», - наголошує Джим ДеМінт.

«Потурання ворогам Америки, втрачені історичні можливості, покидання друзів і поступки геополітичними здобутками американської перемоги у Холодній війні, здається, особливістю адміністрації Обами. Це трагедія, що народ України повинен платити за це ціну», - наголосив експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.