НОВИНИ

Американський політолог: Путін заплатив Януковичу, щоб хвиля Майдану не дійшла до Росії

Близькі відносини Москви та Києва, в яких Путін бачить регіональну перевагу, роблять політичні зміни в Україні ще більш небезпечними для нього. Саме тому $15 млрд це обґрунтована ціна для російського режиму, аби заплатити за власний спокій. Таку думку висловив професор політології та міжнародних відносин Університету Джорджа Вашинґтона (США) Генрі Фаррелл на сторінках The Washington Post.

На думку політолога, Путін запропонував Україні грошову допомогу не лише тому, що хоче втримати її у сфері власних інтересів. «Це ще й через проблеми, що нестабільність в Україні може спровокувати те ж саме в Росії», - вважає Генрі Фаррелл і, як приклад, наводить нещодавнє дослідження Керрі Кезел (професор політології університету Орегона) та Валері Банс (професор міжнародних відносин Корнельського університету), які стверджують, що лідери Росії та Китаю стурбовані, що хвилі масової мобілізації "кольорових революцій" і Арабської весни минулого десятиліття можуть призвести до потрясінь у їхніх країнах.

Кезел та Банс у своєму дослідженні наголошують, що Китай та Росія намагаються обмежити своїм громадянам інформацію про ці народні протести і перепроектовують громадянське суспільство, щоб завадити мобілізації груп проти уряду.

Як стверджує Фаррелл, автори дослідження не надто заглиблюються у ті заходи, які Путін використовує щодо України, але цілком ймовірно, що ці заходи можна пояснити логікою Кезел і Банс, адже у Путіна тепер є внутрішній опозиційний рух, з яким  треба боротися. «І якщо український уряд піде у відставку через демократичних протестувальників, це буде дуже потужним прикладом для російської внутрішньої опозиції», - вважає політолог.

«Сильне переплетення Росії та України, в якому Путін бачить регіональну перевагу (прагнучи увічнити російську гегемонію над Україною та сусідніми державами) зробить політичні зміни в Україні ще більш небезпечними. Нещасливим росіянам не потрібно буде багато уяви, щоб побачити в українських заворушеннях стимул до власного протесту», - вважає Фаррелл і саме тому, на його думку, 15 млрд. (якщо вони надійдуть) це обґрунтована ціна для російського режиму, аби заплатити за свій спокій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.