Американські ЗМІ назвали тих, хто вмовив Трампа схвалити рішення щодо Javelin для України

30 Березня 2018, 13:32

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп не дозволив американським посадовцям публічно оголошувати про деталі схвалення ним продажу Україні протиракетних комплексів Javelin. Про це повідомляє телеканал NBC News.

 

Зазначається, що радники з нацбезпеки переконували Трампа затвердити план поставок озброєння для України декілька місяців.

 

Зокрема, екс- держсекретар США Рекс Тіллерсон доклав чимало зусиль, поки переконував хазяїна Білого схвалити Javelin.

 

"План, проти якого була Росія, включає продаж виготовлених в США протитанкових ракетних комплексів Javelin, які Київ декілька років просив у Вашингтона. Президент Барак Обама неодноразово відмовлявся схвалити запит України через побоювання, що це загострить напруженість у відносинах США з Росією", – йдеться у повідомленні.

 

За інформацією посадовців, Тіллерсон запланував зустріч з Трампом для обговорення плану після того, як команда з нацбезпеки схвалила його минулого літа, і він порушував дане питання під ча постійних зустрічей впродовж наступних декількох місяців.

 

Також відзначається, що спочатку Трамп висловлював занепокоєння, що це "загострить напруженість з Росією та призведе до більш ширшого конфлікту".

 

"Він (Трамп, – Ред.)також бачив Україну як проблему для Європи та задавався питанням, чому він повинен був з цим щось робити. І він наполягав, щоб Україна купувала озброєння в США, а не отримувала його безкоштовно", – розповіли посадовці.

 

"Тіллерсон просто вмовив його", – повідомив посадовець адміністрації Трампа.

 

Наголошується, що дане ставлення президента США до ситуації в Україні не змінилася.

 

"В одному випадку пізніше, Трамп скаржився своєму раднику з національної безпеки Герберту Макмастеру, що його рішення може дійсно загострити ситуацію в Україні до війни. Макмастер, який нещодавно був відсторонений від посади, відреагував, кажучи президенту, що там вже відбувається війна, на що Трамп відповів, що США не беруть у ній участі", – йдеться у повідомленні.

 

Нагадаємо, 2 березня Державний департамент США схвалив пропонований продаж Україні протитанкових ракет і ракетних установок Javelin на суму 47 мільйонів доларів. Агентство зі співпраці в галузі оборонної безпеки заявило, що уряд України запросив купівлю у США 210 ракет і 37 пускових установок. В угоду будуть включені навчання, технічна допомога, транспорт та інші аспекти логістики.

 

Раніше спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер повідомив, що поставка протитанкових ракетних комплексів Javelin Україні є лише частиною військової допомоги Вашингтона, але "йдеться про набагато більше". 

 

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко заявив, що Україна отримає оборонну зброю найближчим часом. 

 

12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення $350 млн для надання безпекової допомоги Україні. З-поміж іншого, документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах. Уже 21 грудня Державний департамент США схвалив рішення про затвердження постачання в Україну летальної зброї, зокрема, снайперських систем, на загальну суму $45 млн.