За їхніми словами, співпраця дозволить їм «отримувати й доносити до виборців повну картину того, що відбувається під час виборів».в регіоні.
Керівники об’єднань також повідомили, що створили гарячу телефонну лінію та інтернет-сайт www.chesnivibori.org.ua, куди громадяни можуть безпосередньо повідомляти інформацію про порушення та отримувати консультації.
«Активність громадськості є важливим фактором контролю за законністю ведення виборчих кампаній кандидатами і партіями. У кожному окрузі області наразі є спостерігачі від Комітету виборців, які відстежують виборчу ситуацію, дії кандидатів, організацію роботи виборчих комісій», – пояснив Станіслав Жолудєв.
Він переконаний, інформація безпосередньо від громадян дозволить громадським організаціям отримувати об’єктивну картину про перебіг кампанії.
Раніше на Дніпропетровщині громадський моніторинг виборів розпочали активісти руху «Чесно». Також в області почали працювати міжнародні спостерігачі.
Як повідомлялось, громадянська мережа «Опора» констатує активізацію використання «чорного піару» та брудних технологій у регіонах. Крім того, результати моніторингу «Опори» засвідчили, що Партія регіонів лідирує за кількістю передвиборчих порушень.
Наприклад, деякі держчиновники агітують за ПР і її кандидатів у робочий час.
Раніше опозиція поросила Генпрокуратуру розслідувати факт використання працівників системи соціального захисту населення для агітації за Партію регіонів. Так, з держбюджету було виділено близько 400 млн грн на забезпечення роботи 12 тисяч соцпрацівників.
Нагадаємо, з початку виборчого процесу органи внутрішніх справ зареєстрували 220 повідомлень про правопорушення, пов'язаних з його перебігом, за результатами перевірки яких порушено 12 кримінальних справ.