Ахметов купує компанію, яка отримала дозвіл на розробку шельфу Чорного моря

30 Січня 2013, 12:35

«Угода про покупку ДТЕК контрольного пакету акцій Vanco Ukraine підписана 27 листопада 2012 року», – йдеться у повідомленні.

Напередодні генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко повідомив, що протягом найближчого кварталу холдинг повідомить "про конкретику" щjдо своїх нафтогазових активів і участі у Vanco Prykerchenska.

Як повідомлялось, у версні 2011 року інвестиційний-фінансовий дім «Капиталъ» (Росія), пов`язаний з російською групою «Лукойл», сконцентрував більш як 50% компанії Vanco International Ltd (Бермудські острови), з якою за підсумками конкурсу в 2007 році уряд України укладав угоду про розподіл продукції в межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря.

Нагадаємо, 2006 року компанія Vanсo International Ltd. виграла перший відкритий конкурс і в жовтні 2007 року уклала з Кабінетом Міністрів України угоду про розподіл продукції, яка видобуватиметься в межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря.

Пізніше Vanco International передала всі права й обов`язки щодо УРП компанії Vanco Prykerchenska.

25 квітня 2008 року уряд Юлії Тимошенко анулював ліцензію компанії Vanco Prуckerchenska Ltd. на користування надрами, а 21 травня ухвалив рішення про односторонній вихід з угоди з компанією Vanco про розподіл продукції.

17 липня компанія Vanco Prykerchenska почала арбітражний процес проти України відповідно до вимог Арбітражного інституту Торгової палати міста Стокгольм (Швеція) щодо конфлікту з СРП.

У липні 2010 року держава Україна і компанія Vanco Prуckerchenska припинили арбітражний процес у Стокгольмському арбітражному суді і почали переговори, метою яких є мирне врегулювання суперечки щодо Угоди про розподіл продукції.

6 липня уряд оприлюднив своє розпорядження про затвердження мирової угоди з компанією Vanco Prykerchenska Ltd (Британські Віргінські острови) з міжнародного розгляду навколо розірвання угоди про розподіл продукції (УРП) стосовно Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.

Мирова угода досі не підписана. За даними поінформованих джерел, однією з причин затримки є вибудовування відносин між співвласниками Vanco Prykerchenska.

Власниками Vanco Prykerchenska з рівною пайовою участю є Vanco Int., ДТЕК, Shadowlight Investments Limited російського бізнесмена Євгєнія Новіцкого, а також компанія Integrum Technologies Limited.
 

читати ще

показати ще
96