НОВИНИ

Vanco Prykerchenska оцінила свої збитки в $100 млн

Компанія Vanco Prykerchenska Ltd (Британські Віргінські острови) оцінює свої збитки від одностороннього розірвання Україною угоди про розділ продукції у Прикерченскому ділянці шельфу Чорного моря більш ніж в 100 млн доларів.

Про це сказано в тендерній документації Міністерства юстиції.

"Відповідно до запиту про арбітраж, компанія Vanco Prykerchenska Ltd попередньо оцінила свої збитки у зв'язку з одностороннім розірванням угоди в суму понад 100 млн доларів", - сказано в документі.

Україну в арбітражному розгляді з Vanco представляє юридична фірма Freshfields Bruckhaus Deringer LLP (Велика Британія).

Як сказано в документації, ця компанія для юридичного супроводу справи в 2010 році запросила суму витрат у розмірі 2 933 760,5 доларів.

Кошторисом витрат за відповідною бюджетною програмою на 2010 рік, затвердженою 8 червня Мін'юстом, на юридичний супровід справи виділено кошти в розмірі 5,325 млн гривень.

29 червня 2010 Мін'юстом укладено з Freshfields Bruckhaus Deringer договір про надання юридичних послуг на загальну суму 0,652 млн доларів.

Відповідно до умов договору, у разі зміни обставин, пов'язаних з розвитком подій у справі, що обумовлюють необхідність збільшення загальної вартості договору, виконавець виставляє рахунок на залишок коштів за договором і звертається до Мін'юсту із проханням збільшити вартість угоди.

Станом на вересень 2010 року кошти, передбачені договором про надання юридичних послуг, вичерпано.

У зв'язку із цим міністерство вирішило провести тендер (із процедурою закупівлі в одного учасника) і укласти ще один договір з Freshfields Bruckhaus Deringer на суму 1,855 млн гривень.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів й Vanco Prykerchenska домовилися про продовження припинення арбітражного процесу в Арбітражному інституті Торговельної палати Стокгольма (Швеція) до квітня 2011 року з метою підписання мирової угоди.

Зі слів міністра екології й природних ресурсів Миколи Злочевського, Україна намагається уникнути компенсацій будь-яких збитків у мировій угоді.

УРП між Кабміном і компанією Vanco International (Бермудські острови) було підписано 19 жовтня 2007 року.

Vanco International передала усі права й зобов'язання за УРП Vanco Prykerchenska.

Це стало основною причиною розірвання з боку Кабміну угоди й початку міжнародного розгляду, позивачем у якому виступила Vanco Prykerchenska.

Vanco International є 100%-ою дочірньою компанією Vanco Energy Company (США).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги