НОВИНИ

Росіяни купили компанію Vanco International

Інвестиційний-фінансовий дім «Капиталъ» (Росія), пов`язаний з російською групою «Лукойл», сконцентрував більш як 50% компанії Vanco International Ltd (Бермудські острови), з якою за підсумками конкурсу в 2007 році уряд України укладав угоду про розподіл продукції в межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря. Про це сказано в списку афільованих осіб ТОВ «Керуюча компанія «Капиталъ» (Росія), оприлюдненому на офіційному сайті ІФД «Капиталъ».

Згідно з документом, безпосереднім тримачем частки Vanco International Ltd є Nexdale Limited (Кіпр), афільована з інвестиційно-фінансовим домом. Раніше 100% Vanco International володіла Vanco Energy Company (США).

Крім того, ІФД «Капиталъ» через Reserve Invest Holding (Cyprus) Limited також володіє часткою і в основній компанії групи Vanco - Vanco Overseas Energy Limited (Кіпр).

Як повідомлялось, 2006 року компанія Vanсo International Ltd. виграла перший відкритий конкурс і в жовтні 2007 року уклала з Кабінетом Міністрів України угоду про розподіл продукції, яка видобуватиметься в межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря.

Пізніше Vanco International передала всі права й обов`язки щодо СРП компанії Vanco Prykerchenska.

25 квітня 2008 року Мінприроди анулювало ліцензію компанії Vanco Prуckerchenska Ltd. на користування надрами.

21 травня 2008 року Кабмін ухвалив рішення про односторонній вихід з угоди з компанією Vanco про розподіл продукції.

17 липня 2008 року компанія Vanco Prykerchenska почала арбітражний процес проти України відповідно до вимог Арбітражного інституту Торгової палати міста Стокгольм (Швеція) щодо конфлікту з СРП.

До цього часу в Україні було укладено лише одну угоду про розподіл продукції.

У липні 2010 року держава Україна і компанія Vanco Prуckerchenska припинили арбітражний процес у Стокгольмському арбітражному суді і почали переговори, метою яких є мирне врегулювання суперечки щодо Угоди про розподіл продукції.

6 липня уряд оприлюднив своє розпорядження про затвердження мирової угоди з компанією Vanco Prykerchenska Ltd (Британські Віргінські острови) з міжнародного розгляду навколо розірвання угоди про розподіл продукції (УРП) стосовно Прикерченської ділянки шельфу Чорного моря.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що уряд розраховує з 2013 року збільшити видобуток власного газу на 1,5 млрд кубометрів на рік.

«Ми пішли на великі затрати і придбали дві платформи для видобутку газу, і вже починаючи з І-го кварталу наступного року вони будуть встановлені на шельфі Чорного моря. Близько року знадобиться на те, щоб вони розпочали видобуток газу, і вже з 2013 року Україна отримає додатково приблизно 1,5 мільярда кубометрів газу», - сказав Азаров.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.