“АероСвіт” вважає незаконним арешт своїх рахунків

23 Січня 2013, 07:52

"22 січня 2013 року відповідно до постанови Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Київській області, ухваленої в порушення національного законодавства, було арештовано кошти авіакомпанії "АероСвіт" на всіх рахунках в українських банках", – йдеться у заяві.

"Цим рішенням повністю заблоковано платежі, включаючи виплату заробітної плати персоналу авіакомпанії та повернення коштів пасажирам за невикористані квитки, створено загрозу поточній діяльності "АероСвіту", у тому числі здійсненню розрахунків за обслуговування рейсів", – сказано у повідомленні.

16 січня 2013 року відділ примусового виконання рішень облуправління держвиконслужби Головного управління юстиції наклав арешт на кошти "АероСвіту" на всіх рахунках у 9-ти банках України для виконання постанови Господарського суду про стягнення з авіакомпанії близько 5 мільйонів гривень за позовом "Транс-Аеро-Хендлінг", нагадали у прес-службі.

"Таке рішення суперечить низці законодавчих актів, зокрема, законові "Про виконавче провадження", – вважають в "АероСвіті".

"Так, відповідно до пункту 8 частини першої статті 37 закону, виконавче провадження підлягає обов'язковому зупиненню, "якщо відповідно до закону на вимогу стягувача поширюється дія мораторію, запровадженого господарським судом" у разі порушення ним провадження у справі про банкрутство боржника", – пояснили у авіакомпанії.

"У цьому зв’язку "АероСвіт" вимагає негайного відкликання свідомого, протизаконного рішення виконавчої служби, котре перешкоджає здійсненню компанією своїх поточних зобов’язань перед пасажирами, контрагентами та трудовим колективом", – сказано в заяві.

"АероСвіт" уже звернувся до правоохоронних органів та до Національного банку з проханням сприяти невідкладному скасуванню протиправного арешту коштів", – додали у прес-службі.

Нагадаємо, Госпсуд Київської областi 29 грудня 2012 року розпочав провадження у справi про банкрутство "АероСвiту" за iнiцiативою самої компанiї, призначивши розгляд справи на пiдготовчому засiданнi на 23 сiчня 2013 року.

"АероСвiт" заявив, що звернувся до суду iз заявою щодо порушення справи про банкрутство з метою початку процедури санацiї, вiдновлення платоспроможностi та забезпечення виконання зобов'язань перед кредиторами в повному обсязi.

Також 17 січня за позовом Генеральної прокуратури господарський суд Київської області стягнув з авіакомпанії "АероСвіт" понад 42 млн грн заборгованості оплати аеропортових зборів та наданих послуг на користь держпідприємства "Міжнародний аеропорт" Бориспіль"

У першiй половинi сiчня 2013 року багато рейсiв "АероСвiту" було скасовано, а з 15 сiчня маршрутна мережа, що включала, крiм внутрiшнiх рейсiв, ще близько 80 мiжнародних напрямкiв, скоротилася до двох внутрiшнiх i до десятка мiжнародних маршрутiв.

16 сiчня компанiя повiдомила, що впроваджує тимчасовий розклад польотiв, згiдно з яким залишає за собою оперування лише шiстьма повiтряними лiнiями: чотирма мiжнародними та двома внутрiшнiми.

Станом на кінець 2012 року авiаперевiзник має заборгованiсть перед кредиторами розмiром 4,27 млрд грн. Загальна балансова вартiсть активiв "АероСвiту" становить 1,467 млрд грн.

Позначки:
96