На думку адвокатів, кримінальна справа проти Мельниченка була закрита незаконно, адже, «навіть не було проведено жодного допиту самого Мельниченко, а саме допит є джерелом доказів по справі».
«Також не були витребувані записи, які він здійснював у кабінеті президента, не проведено жодної очної ставки, які є обов’язковими у разі наявності протиріч у показах свідків», – зазначається в повідомленні.
Адвокати вважають, що Мельниченко «здійснював запис у кабінеті президента заздалегідь сплановано, таємно, тривалий час та із застосуванням спеціальної техніки, а тому визнати їх діями у стані крайньої необхідності неможливо».
«Ми вкотре побачили, що Мельниченко немає жодних аргументів на користь крайньої необхідності своїх дій», – зазначає Петруненко.
«Я впевнений, що тільки скасування постанови про закриття кримінальної справи відкриє перед прокуратурою можливість для з’ясування всіх обставин за яких виник «касетний скандал», – додав він.
Як відомо, Печерський районний суд Києва у четвер, 23 червня, о 09.00 оголосить рішення за скаргою колишнього Президента України Леоніда Кучми щодо незаконності закриття Генеральною прокуратурою кримінальних справ проти екс-майора Управління Держохорони Миколи Мельниченка.
Нагадаємо, 22 червня Печерський районний суд Києва прийняв рішення про відкриття провадження у справі за позовом адвокатів екс-президента Леоніда Кучми про поновлення кримінальної справи 2001 року проти екс-майора Управління держохорони Миколи Мельниченка, який «документував злочини» у кабінеті президента.
Мельниченко заявив, що сім’я Кучми за відновлення кримінальної справи проти нього заплатила $25 млн.
Як відомо, Генеральна прокуратура у березні порушила стосовно Кучми кримінальну справу за ч. 3 ст. 166 Кримінального кодексу України. Він підозрюється у перевищенні влади, наданні незаконних розпоряджень керівництву МВС, що призвело до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. До справи долучено записи колишнього охоронця екс-президента Миколи Мельниченка і визнано їх речовими доказами.