Світ

Моніторинг Runet: ув'язнення Навального, Сноуден в руках російських спецслужб, росіяни мріють емігрувати

Минулого тижня топовою темою російських ЗМІ стало завершення судового процесу над опозиціонером Алєксєєм Навальним і оголошення вироку, а також продовження історії Едварда Сноудена, що застряг у Шереметьєво

НАВАЛЬНОГО УВ’ЯЗНИЛИ НА 5 РОКІВ

Вирок Алєксєю Навальному у справі "Кіровлеса" виявився обвинувальним, а термін, призначений суддею Бліновим, реальним - 5 років колонії загального режиму. Судячи з блискавичної реакції, блогери за процесом у Кірові уважно стежили.

Mi3ch: Думаю, що можна привітати суддю Блінова з новою квартирою і з тим, що його репутація залишилася незаплямованою - 100 з гаком справ і жодного виправдувального вироку. Можна привітати мера Собяніна - страшно навіть уявити, яке мокре місце залишив би від нього Навальний під час дебатів. Можна привітати Путіна, якому давно вже набридла вся ця гра в демократію. Нас же привітати нема з чим.

Були й ті, хто розгледів у покаранні, призначеному судом Навальному, зародження справжнього політика.

Putnik1: Виграв, безумовно, Навальний і його групи підтримки. Відтепер замість амбітної пустушки Кремлю доведеться мати справу з реальним політиком, підкріпивши свої претензії готовністю страждати за ідею. Це вже, вибачте, не майданний клоун, а готовий лідер серйозного протесту.

Популярним в Мережі було порівняння Навального з Нельсоном Манделою і Михаїлом Ходорковским.

Martin_voitel: Тепер у російських опозиціонерів є вже цілих два "Мандели" на вибір-Ходорковский і Навальний.

Втім, "перемога" Навального після того, як його взяли під варту в залі суду, здавалася не дуже переконливою.

Captain_tylor: загриміти на п'ять років до в'язниці (а у випадку з Ходорковським і того більше) - не дай бог нікому так "виграти".

Nusut: Даним вироком опозиції та її групам підтримки чітко сказано: "Жарти скінчилися, а чистка почалася". Ось тільки навіщо і кому це потрібно? Щоб опозиція пішла на нелегальне становище і перейшла до таких же нелегальних методів?

Алєксей_Туркін: Арешт Навального може виявитися тим гнотом, який запалить протестний рух з новою силою і непередбачуваними наслідками. Все залежить від розкладок сил і реальної підтримки Алєксєя Навального. Як знати, адже спокій Алєксєя говорить саме про це, він ніби чекав такої розв'язки, провокуючи путінську владу на такий тупий вчинок.

ХТО І ЧОМУ ВИПУСТИВ НАВАЛЬНОГО?

Раптове звільнення Алєксєя Навального зробило вибори мера в Москві менш передбачуваними.

Ця історія продемонструвала, що у владі немає єдності з приводу того, як вчинити з Навальним, вважає політолог, колишній чиновник адміністрації президента Алєксій Чєснаков.

Політолог - Алєксандр Морозов, шеф-редактор «Російського Журналу» стверджує, що «перед нами публічний епік-фейл судової системи» і моторошна демонстрація "телефонного права".

«Я думаю, що в результаті великих телефонних передзвонів у другій половині дня 18 липня, в яких брав участь губернатор Білих, він і отримав можливість рішенням місцевого прокурора звільнити Навального. Наслідком цих передзвонів стало і благовоління Володимира Путіна цьому швидкому кроку. Думаю, що сукупними зусиллями цих друзів, а також їх великих економічних партнерів на Заході - вдалося донести до В.В.Путіна думку, що він швидко наближається до позначки, що відокремлює "наш сучий син "від "божевільний диктатор», - стверджує він.

З розповідей кількох людей, близьких до виборчого штабу Сєргєя Собяніна, адміністрації президента і керівництву «Єдиної Росії», «Вєдомості» дізналися, що суперечності в керівництві країни з приводу виборчої тактики в Москві виникли до початку кампанії і тривають досі.

За словами співрозмовників «Вєдомостей», спочатку кілька людей з ближнього кола президента Владіміра Путіна виступили проти дострокового висунення Собяніна, оскільки обраний, а не призначений мер Москви - серйозний претендент на посаду прем'єра в сильному уряді і на роль наступника. Але Собянін наполіг.

 «У нас не монархія, коли цар може послати записку в міністерство, і там людину милують. Просто така швидкість прийняття державних рішень. Іноді не встигають за реальними подіями, і виходять такі накладки», - стверджує співрозмовник, близький до Кремля.

«На мій погляд, Навальний не представляє політичної загрози зараз, а от у в'язниці він представлятиме політичну загрозу. Він буде консолідувати навколо себе тих людей, для яких консолідуючою фігурою зараз не є», - зазначає владне анонімне джерело у коментарі Slon.

СНОУДЕН ПОПРОСИВ ПРИТУЛКУ В РОСІЇ

Колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден виконав необхідні формальності, передавши у Федеральну міграційну службу РФ заяву про надання йому тимчасового притулку в Росії.

Опитані Російські правозахисники припускають, що Едвардом Сноуденом можуть маніпулювати спецслужби РФ.

 «Сноуден став «активом російських спецслужб, який може бути використаний з мінімальним урахуванням його особистих інтересів », - стверджують експерти.

Схожих поглядів дотримується голова асоціації Агора, член комісії Ради з прав людини при президенті РФ зі свободи інформації Павєл Чіков. Він зізнався, що за останній тиждень імідж Сноудена як правдошукача і викривача масових порушень громадянських свобод з боку уряду США у його очах став серйозно псуватися «через очевидні вуха російських спецслужб, які починають проглядатися в цій справі».

КОЖЕН П'ЯТИЙ РОСІЯНИН МРІЄ ПОКИНУТИ БАТЬКІВЩИНУ

Всеросійський центр громадської думки представив чергове опитування, що характеризує настрої громадян з приводу еміграції. З'ясувалося, що 54% ​​респондентів упевнені в тому, що бажають залишити батьківщину у пошуках кращого життя.

В це поняття входять: поліпшення рівня життя і бажання бути соціально захищеним. Найбільш поширені відповіді: «бідність набридла», «там краще живуть», «хочеться нормальну пенсію», «привертають умови життя», «життя краще, гідна зарплата», «в Росії тільки виживають», «не влаштовує економічне становище країни». Ще 16% потенційних емігрантів, вважають респонденти, хочуть «реалізувати себе» за кордоном.

ЗА ПЕРЕМІЩЕННЯМ РОСІЯН БУДУТЬ СТЕЖИТИ

Федеральна міграційна служба (ФМС) підготувала законопроект, згідно з яким пропонується створити єдину базу реєстраційного обліку росіян за місцем перебування та місцем проживання.

Також в базі буде інформація про вирок суду, якщо вердикт передбачає зняття з реєстраційного обліку, реквізити свідоцтва про смерть та пенсійної страховки.

Обліку підлягатимуть не тільки повнолітні, а й діти молодші 14 років, в базі будуть вказуватися реквізити їхніх свідоцтв про народження.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.