НОВИНИ

Пристайко застеріг Німеччину і Францію від енергетичної залежності від Росії

За його словами, введення в експлуатацію нового газопроводу лише посилить залежність від російських енергоресурсів.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко застеріг Німеччину і Францію від енергетичної залежності від Росії у зв'язку з будівництвом "Північного потоку-2". Про це він заявив в інтерв'ю німецькому RND.

 

За його словами, введення в експлуатацію нового газопроводу лише посилить залежність від російських енергоресурсів.

 
"Ви будуєте газопровід "Північний потік-2", щоб зробити себе ще більш незалежними від постачань газу через Україну. Але пам'ятайте: джерелом газу залишається Росія... Якщо росіяни не захочуть більше постачати газ, трубопроводи Балтійського моря відразу спорожніють... У нас в Україні заповнені сховища газу. І ми гарантуємо доставку газу через трубопроводи", - зазначив Пристайко.
 
 

Нагадаємо, у вівторок, 17 грудня, Сенат США схвалив закон про оборонний бюджет, що включає положення про санкції проти компаній, причетних до будівництва російського газогону "Північний потік-2".

 

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель розкритикувала США за ухвалені санкції проти компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".

 

Зауважимо, Росія хоче запустити газогони "Північний потік-2" та "Турецький потік", щоб постачати до Європи газ в обхід України. Зокрема, "Північний потік-2" пролягатиме через води Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії. Данія стала останньою країною, що надала дозвіл на будівництво.

 

"Північний потік-2" будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall. Планувалося завершити його до кінця 2019 року. Запланована потужність "Північного потоку-2" - 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тисяч км. Загальна вартість проекту оцінюється у 9,5 млрд євро.

 

Україна, Польща, країни Балтики та США розглядають "Північний потік-2" як політичний проект, який РФ може використати для тиску на Європу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.