НОВИНИ

У Чехії тисячі демонстрантів вимагають відставки прем'єр-міністра Бабіша

Найбільше людей зібралося на площі перед Празьким Градом по обіді. У багатьох з них у руках були банери з вимогою відставки Бабіша та прапори ЄС.

Тисячі чехів беруть участь у демонстрації з вимогою відставки прем'єр-міністра Андрея Бабіша через скандал із його сином. Про це повідомляє видання Novinky.

 

17 листопада Чехія відзначає День боротьби за свободу і демократію та вшановує учасників студентських демонстрацій 1939 та 1989 року.

 

Однак цього року тінь на урочистості кинув політичний скандал довкола прем’єра Чехії, який не вщухає в країні кілька днів.

 

З самого ранку протестувальники викинули в смітник квіти від прем’єра Чехії, покладені ним до меморіалу на Народному проспекті у центрі Праги. Сам прем’єр після покладання квітів відправився до сина у Швейцарію.

 

Зранку біля згаданого меморіалу пройшла чисельна демонстрація, на прозвучала низка антиурядових гасел, а політиків, які прибували покласти квіти зустрічали криками "Ганьба!" і "Відставка!".

 

Найбільше людей зібралося на площі перед Празьким Градом по обіді. У багатьох з них у руках були банери з вимогою відставки Бабіша та прапори ЄС. Невдовзі протестувальники, скандуючи "Бабіша – на смітник", "З нас досить", "Відставка" вирушили в бік Карлового мосту.

 
 
 
 
 

Як зазначається, демонстрації проходять також і в інших чеських містах.

 

Нагадаємо, росіянин Пьотр Протопопов, якого Бабіш-молодший звинуватив а утриманні в окупованому Криму проти волі, виклав свою версію подій в інтерв’ю виданню Novinky.   Зокрема, він стверджує, що під час скандального розголосу  справи "Гнізда лелеки" тиск з боку журналістів посилився, і він захотів "забрати його з цього пекла, поки ситуація не заспокоїться". Протопопов вирішив відвезти сина глави чеського уряду в анексований Крим. Для приїзду у Крим необхідно було отримати російську візу.  Як повідомив росіянин, Бабіш-молодший  з ним пробув у Криму місяць, а після закінчення терміну візи вони повернулись на чеську територію. Там вони вдруге подали заявку на візу, але вже на три місяці, і знову вирушили в анексований півострів на початку листопада 2017 року.  Як запевняє Протопопов, в Ялті Бабіш-молодший познайомився з дівчиною з України. 

 

Раніше тридцяти п'ятирічний Бабіш-молодший заявив, що минулого року його відправили в окупований Крим проти його волі та утримували там, щоб "сховати" на тлі гучного розслідування корупційних справ його батька. Наразі Бабіш-молодший живе у Швейцарії. Ключову роль у переміщенні сина чеського прем'єра в анексований півострів відіграло подружжя Протопопових, яке працює на главу чеського уряду. Діта Протопопова є радником Міністерства охорони здоров’я та психіатром, яка лікувала сина Бабіша. За словами Бабіша молодшого,  її чоловік, росіянин Пьотр Протопопов, відвіз його до Криму.

 

Згодом Бабіш відреагував на заяву сина.  "Мій син психічно хворий. Він приймає ліки, має бути під доглядом, а живе з матір'ю у Швейцарії...Мого сина ніхто не викрадав , він добровільно покинув Чехію", - розповів він.

 

Пізніше глава чеського уряду підтвердив, що його син був в окупованому Криму, однак заявив, що його перебування було там законним і не було викраденням

 

Крім того, генпрокурор Чехії Павел Земан наказав розслідувати ймовірне викрадення сина прем'єр-міністра країни Андрея Бабіша-молодшого. За його словами, у рамках розслідування правоохоронні органи "не можуть обійтися без допиту Бабіша-молодшого".

 

Як відомо, Бабіш-молодший разом із батьком та деякими іншими членами сім'ї фігурують у так званій справі "Гнізда лелеки" щодо корупційних схем з коштами ЄС. Мова йде про старовинний маєток, який вирішили реконструювати у сучасний готельно-конфенційний комплекс "Гніздо лелеки" на південь від Праги. Переобладнання коштувало 350 млн крон, з них 50 млн - грант ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.