НОВИНИ

Білий дім представив нову стратегію боротьби з кіберзлочинністю

Нова стратегія передбачає посилення покарань за хакерські атаки.

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки у четвер, 20 вересня, представила першу за останні 15 років детально продуману стратегію боротьби з кіберзлочинністю. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

За словами радника президента США з нацбезпеки Джона Болтона, стратегія передбачає посилення покарань за хакерські атаки.

 

Так, нова стратегія більше не вимагає отримання санкції від високопоставлених осіб на проведення будь-якої великої військової кібероперації.

 

"Наші руки більше не зв'язані, як це було при адміністрації Обами. Будь-яка країна, що займається діяльністю у кіберпросторі, спрямованою проти Сполучених Штатів, повинна знати, що ми будемо відповідати і наступально, і оборонно, при цьому не кожна наша відповідь буде у кіберпросторі", - зауважив він.

 

Водночас Болтон назвав головними джерелами загроз Китай, Іран, КНДР і Росію, додавши, що "американці і наші союзники щодня піддаються атакам в кіберпросторі". Операції спрямовані проти широкого спектра цілей - від інфраструктури США до держустанов, підприємств та виборів.

 

У свою чергу, у Міноборони США відзначили, що нова стратегія також передбачає посилення заходів безпеки у кіберсфері.

 

Крім того, міністр фінансів США Стівен Мнучін нагадав, що його відомство "використовує наявні в розпорядженні інструменти в сфері боротьби з хакерськими атаками для введення санкцій проти Росії, КНДР, Ірану та інших країн за найрізноманітніші дії".

 

Наголошується, що міністр внутрішньої безпеки Кірстен Нільсен підкреслила, що її відомство домагатиметься "удосконалення законодавства в сфері електронного спостереження і боротьби з комп'ютерною злочинністю у зв'язку з мінливими умовами".

 

Нагадаємо, 6 вересня Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) запровадило санкції проти північнокорейської компанії і громадянина КНДР за проведення кібернетичних атак.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.