НОВИНИ

ОБСЄ посилила рівень безпеки після інформації про ймовірне викрадення даних ФСБ

За словами генерального секретаря ОБСЄ, наразі проходить перевірка фактів.

Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі посилила рівень безпеки внутрішньої документації через інформацію про можливий витік даних представників України в ОБСЄ до ФСБ. Про це на брифінгу в Краматорську повідомив генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер, передає "Громадське" у п'ятницю, 27 липня.

 

За його словами, наразі ОБСЄ перевіряє факти у справі про нібито перехоплення російськими спецслужбами внутрішніх даних моніторингової місії в Україні.

 

«Детально розглянемо це питання і вживемо заходів. Проходить перевірка фактів, якщо знадобиться, то буде проведено розслідування. Я дивився звіт і вважаю, що ці припущення крихкі», — сказав Гремінгер.

 

Нагадаємо, 25 липня Україна закликала Організацію з безпеки і співробітництва у Європі провести розслідування щодо ймовірного викрадення персональних даних спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. 

 

17 липня, стало відомо, що спостерігачі місії ОБСЄ в Україні, імовірно, передавали інформацію російській Федеральній служби безпеки (ФСБ). 

 

Згідно з інформацією, внутрішні документи місії спостерігачів ОБСЄ в Україні потрапили до спецслужби РФ. Так, німецькі журналісти отримали копію цифрового носія, який, за даними журналістів, належав працівнику ФСБ.

 

Зокрема, зміст носія включає у себе збережені внутрішні звіти місії про події на окупованих територіях на сході України та повідомлення заступника голови СММ Александра Хуга.

 

18 липня після оприлюднення даних журналістського розслідування німецького телеканалу ARD спеціальна моніторингова місія ОБСЄ висловила занепокоєння можливим витоком внутрішньої інформації та її потраплянням до рук російських спецслужб. 

 

19 липня Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість через повідомлення про загрозу безпеці членів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні внаслідок ймовірного втручання спецслужб РФ у роботу місії.