НОВИНИ

Президентський законопроект про обмеження депутатської недоторканності не суперечить Конституції - КС

Пропоновані зміни щодо скасування недоторканності народних депутатів не впливають на зміст конституційних прав і свобод людини та громадянина.

Конституційний суд України визнав президентський законопроект про обмеження з 2020 року недоторканності депутатів Верховної Ради України конституційним. Про це повідомляє прес-служба КСУ.

 

"Конституційний Суд України вважає, що Законопроект, яким пропонується викласти статтю 80 Конституції України у новій редакції, не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина та є таким, що не суперечить вимогам частини першої статті 157 Конституції України", -йдеться у повідомленні. 

 

Повідомляється, що КС неодноразово розглядав законопроекти про обмеження депутатської недоторканності та давав висновки про те, що пропоновані зміни щодо скасування недоторканності народних депутатів України стосуються лише їхнього спеціального статусу і не впливають на зміст конституційних прав і свобод людини. Таким чином, вони не суперечить вимогам частини першої статті 157 Конституції України. 

 

Нагадаємо, 6 червня Конституційний Суд України погодив законопроект №6773, яким пропонується внести зміни до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності. 

 

19 жовтня 2017року Верховна Рада направила до Конституційного Суду для оцінки законопроекти №7203 Президента України та №6773 групи депутатів щодо обмеження недоторканості народних депутатів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.