НОВИНИ

Табачник впевнений, що діти хворіють не від Чорнобиля, а "поганої екології"

Кількість хворих дітей щороку зростає на 4% впродовж останніх 25 років не від наслідків Чорнобиля. Про це в інтерв’ю заявив міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

За його словами, діти хворіють від поганої екології, якості продуктів харчування чи непроведення в навчальних закладах фізкультури.

«У світі є дивні випадки, коли не лише розвиток хвороби, а й розвиток якихось небачених талантів пов’язаний із певними дозами випромінювання. Але я не ставив би у пряму залежність кількість хворих дітей від наслідків Чорнобиля. Чому? Тому що це складний комплекс проблем. Можливо, погіршується десь якість екології у місті, яке ніколи не зазнавало уражень (я маю на увазі зовсім інший регіон). Можливо, скажімо, перестали діти займатись фізичною культурою, рухами, і вчителі це не контролюють. А може, це десь пов’язано з якістю продуктів харчування. Тому я думаю, що, звичайно, це трагедія чорнобильська, але на неї перекладати всі негаразди і погіршення стану здоров’я було б, принаймні, не об᾽єктивно, мені здається», – зазначив він.

Окрім цього, Табачник стверджує, що міністерство готує документ про персональну відповідальність кожного керівника навчального закладу за те, щоб діти певну частину часу перебували на свіжому повітрі.

«У першу чергу, це уроки фізичної культури. Це прогулянки. Ми зараз запроваджуємо, будемо готувати новий документ про персональну відповідальність кожного керівника навчального закладу за те, щоб діти певну частину часу перебували на свіжому повітрі. Але хочу наголосити: це не заняття фізкультурою, а це абсолютно необхідне фізіологічне визначення – рухома активність», – додав він.

За його словами, за озродовлення дітей цього року буде відповідати Державна служба сім’ї та молоді.

«Ну і, крім того, ви знаєте, що зараз об’єднані Міністерство у справах освіти та науки, сім’ї і молоді, тому в цьому році на нас покладається досить великий обсяг по літньому оздоровленню дітей. І відповідні проводились парламентські слухання, були виділені відповідні кошти. Але більшою мірою і конкретно цим буде опікуватись Державна служба сім’ї та молоді, яка має в цьому досвід», – заявив Табачник.

Як повідомлялося, за даними НАМН України, захворюваність дітей шкільного віку за останні десять років зросла майже на 27%. Так, якщо в першому класі вже налічується більше ніж 30% дітей, які мають хронічні захворювання, то до п’ятого класу їх кількість зростає до 50%, сягаючи в дев’ятому 64%. А загалом лише у 7% українських школярів спостерігається задовільний функціональний стан організму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.