НОВИНИ

У НАБУ відреагували на заяву Петренка щодо вилучення документів для позову проти "Роснефти"

У відомстві наголосили, що не вилучали і не намагалися вилучити в Мін'юсті документи, на які Європейським судом з прав людини накладено гриф "конфіденційно".

Інформація щодо можливого вилучення детективами НАБУ оригіналів документів, які нібито мають значення у позові проти «Роснефти» до Європейського суду з прав людини, не відповідає дійсності. Про це заявили в прес-службі НАБУ.

«Ухвалою слідчого судді Солом’янського районного суду міста Києва від 23.11.2017 про тимчасовий доступ до документів передбачено можливість вилучати ті нормативно-правові, розпорядчі, організаційні, фінансово-господарські документи, заяви, довідки тощо, які мають відношення виключно до предмету розслідуваного детективами Національного Бюро у кримінальному провадженні. Наголошуємо, детективи НАБУ не вилучали і не намагалися вилучити в Міністерстві юстиції України документи, на які Європейським судом з прав людини накладено гриф «конфіденційно», - йдеться у повідомленні.

У НАБУ також нагадали, що невідкладний обшук службового кабінету № 413 Міністерства юстиції України був обумовлений необхідністю реагування на отриману в установленому законом порядку інформацію про факт знищення та приховування документів, які виступають речовими доказами у кримінальному провадженні.

«З урахуванням вказаного, наголошуємо, що усі дії працівників Національного антикорупційного бюро України здійснюються виключно в межах компетенції, у відповідності з чинним законодавством та під процесуальним керівництвом прокурорів САП», - наголосили в НАБУ.

Раніше міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що відомство до 19 грудня планувало подати позов проти "Роснефти" до Європейського суду з прав людини, але така ініціатива опинилася під загрозою через обшуки, проведені НАБУ

Як повідомлялося, 8 грудня у Міністерстві юстиції заявили, що НАБУ провело обшук у відомстві без ухвали суду.  НАБУ заявило про ризик знищення речових доказів у якості причини обшуків в Мін'юсті. Тим часом у Мін'юсті запевнили, що про ризики знищення документів не може бути мови, адже всі матеріали по справі зберігаються в Європейському суді з прав людини, і до них можна отримати доступ через електронну систему.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.