НОВИНИ

В Amnesty International звинуватили ЄС у причетності до тортур біженців у Лівії

За даними правозахисної організації, зараз близько 20 тисяч людей перебувають у центрах утримання під вартою, де їх систематично піддають тортурам.

В правозахисній організації Amnesty International заявили, що уряди європейських країн причетні до жорстокого поводження стосовно мігрантів і біженців з Лівії. Про це йдеться в доповіді AI.

"Уряди європейських країн не тільки повністю обізнані про жорстоке поводження (з біженцями, - ред.), вони активно підтримують владу Лівії в запобіганні перетинання ними моря і утриманні їх в країні, вони причетні до цього", – вважають правозахисники.

Також у доповіді зазначається, що країни ЄС вжили заходів для закриття міграційного маршруту через Лівію і центральне Середземномор'я.

Деякі європейські країни надають технічну підтримку Лівійському департаменту по боротьбі з незаконною міграцією. Крім того, європейська влада дозволяє Лівійській береговій охороні перехоплювати людей у морі. 

Зазначено, що укладена угода з місцевою владою для того, щоб посилити прикордонний контроль і підштовхнути їх до припинення контрабанди людей. Так, Amnesty International повідомляє, що зараз близько 20 тис. людей перебувають у переповнених центрах утримання під вартою, де їх систематично піддають тортурам.