НОВИНИ

У 2016 році сталося майже 7 тисяч фактів і спроб рейдерських захоплень землі – президент Асоціації фермерів

За словами Томича, зараз понад 10 млн га сільгоспземель перебувають у тіні.

У 2016 році сталося 6,8 тис. спроб і фактів рейдерських захоплень землі. Про це в інтерв'ю Українському тижню розповів президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич.

"Усе, що ми маємо у сфері земельних відносин сьогодні, — це катастрофа. Якби ми продовжували земельну реформу після 2006 року, то такого не було б", - каже Томич.

За його словами, зараз понад 10 млн га сільгоспземель перебувають у тіні. Ідеться про ділянки, власники яких померли й не передали їх у спадщину, угіддя, на оренду яких не переоформлені договори, землі запасу, резерву, державні, зокрема Міністерства оборони.

"Але це не все. Зараз дійшло до того, про що раніше ніхто навіть подумати не міг: захоплення власності, майна та землі, і навіть убивств унаслідок земельних конфліктів. Це все відбувається на мирній частині території України та створює серйозну загрозу стабільності. За моїми даними, у 2016 році сталося 6800 спроб і фактів рейдерських захоплень землі. До того ж зловмисники нерідко використовували зброю, непоодинокими були вбивства. Тобто право власності не просто негарантоване, а переростає в небезпеку для життя, а згодом може створювати загрози для соціальної безпеки в країні", - розповів президент Асоціації фермерів.

Детальніше читайте в черговому числі Українського тижня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.