НОВИНИ

У Дагестані загинули офіцери кримської "Альфи", які перейшли на бік РФ – журналіст

За словами Юрія Бутусова, загинули Олександр Байбутлов і Денис Ракицький, оголошені в Україні в розшук за дезертирство.

На околиці Хасав'юрта в Дагестані (РФ) під час спецоперації, яка проводилася в понеділок, 28 серпня, загинули двоє російських силовиків. Про це повідомив Національний антитерористичний комітет РФ.

Як зазначив у себе у Facebook український журналіст Юрій Бутусов, загиблі силовики виявилися колишніми співробітниками спецпідрозділу СБУ "Альфа" в Криму, які перейшли на бік Росії після анексії.

За словами Бутусова, загинули підполковник Олександр Байбутлов і підполковник Денис Ракицький, обидва 1977 року народження. Вони з Севастополя, оголошені в Україні в розшук за дезертирство.

Байбутлов і Ракицький разом закінчили Севастопольський військово-морський інститут імені Нахімова, до березня 2014 го проходили службу в Центрі спеціальних операцій СБУ в Севастополі. Ракицький був командиром групи в відділі, Байбутлов - головним спеціалістом відділу.

У березні 2014 го Ракицький і Байбутлов відмовилися виконувати накази командування і перейшли на бік Росії. З 2016-му були нагороджені медаллю Міноборони РФ "За повернення Криму".

"Для перевірки лояльності і відданості окупантам, їхный підрозділ, який перейшов до складу ФСБ РФ, почали постійно спрямовувати для участі в каральних операціях в Чечню і Дагестан", - пише Бутусов з посиланням на дані контррозвідки.

Нагадаємо, в листопаді 2016 року СБУ затримала на адмінкордонi з Кримом двох дезертирів - Максима Одинцова і Олесандра Баранова, які після анексії півострова перейшли служити в російську армію.

Баранов і Одинцов проходили службу в одній з військових частин, дислокованих на території Криму. Під час окупації півострова вони не виконали наказу про прибуття до нового місця служби і залишилися на окупованій території. Таким чином, вони дезертирували, в зв'язку з чим були оголошені в розшук.

Військова прокуратура Миколаївського гарнізону Південного регіону України кваліфікувала їхні дії за ч. 1 ст. 408 (дезертирство) КК України, ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.