НОВИНИ

Посол ЄС Мінгареллі розповів про очікування від дії безвізу для українців

У Європейському Союзі сподіваються, що якомога більше громадян України відвідають країни ЄС.

У Європейському Союзі не очікують міграційних ризиків з боку громадян України з моменту дії безвізового режиму, а навпаки, сподіваються, що  якомога більше українців відвідають країни ЄС. Про це заявив глава представництва Євросоюзу в Україні Хьюг Мінгареллі.

"Ні, навпаки, ми сподіваємося, що якомога більша кількість українців зможе відвідати країни ЄС. Українці не несуть загрози для країн ЄС, навпаки, вони несуть з собою можливості і очікування. Звичайно ж, громадяни України зі свого боку повинні поважати і зобов'язання, і права, які передбачає безвізовий режим", - сказав посол.

За його словами, українці "демонструють радість і ентузіазм щодо запровадження безвізового режиму з ЄС". "Я впевнений, що багато хто скористаються цією можливістю", - додав Мінгареллі.

"Україна завдяки безвізовому режиму наближається до ЄС, і у нас позитивні очікування від безвізового режиму", - підсумував посол.

Зазначимо, 11 червня набула чинності візова лібералізація для громадян України при короткотермінових подорожах українських громадян до країн ЄС і «шенгену». Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн «шенгенської зони» з-поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих «заморських володінь» Нідерландів і Франції.

Щоб скористатися цим режимом, треба мати біометричний паспорт і, так само як і у випадку з візовим режимом, бути спроможним на прохання прикордонних органів довести мету й умови своєї поїздки, свою платоспроможність тощо. Безвізовий режим дозволяє перебувати у країнах, яких він стосується, до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування.

Як повідомлялося, станом на 6 годину 12 червня правом безвізу скористалося 1894 громадянина України. У МЗС повідомили, що чотирьом українцям відмовили у в'їзді в ЄС з об'єктивних причин - попередня заборона на в'їзд, відсутність біометричного паспорта або перевищення терміну перебування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.