НОВИНИ

Винищувачі НАТО двічі піднімалися над Литвою для перехоплення російського Іл-20

У літака РФ був відключений пристрій автоматичної ідентифікації.

Із 15 по 21 лютого винищувачі НАТО двічі піднімалися над Литвою для перехоплення і супроводу російського військово-транспортного літака Іл-20. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті Міноборони Литви.

Згідно з повідомленням, 17 лютого винищувачі НАТО піднялися з авіабази Шяуляй в Литві для перехоплення російського Іл-20, що летів з материкової частини Росії в Калінінград.

У повідомленні Міноборони уточнюється, що Іл-20 прямував з відключеним бортовим транспордером (пристрій автоматичної ідентифікації повітряного судна), але дотримувався заздалегідь представленого плану польоту і підтримував радіозв'язок з наземними центрами контролю.

Читайте також: The Guardian розповів про провокації російських літаків в авіапросторі країн НАТО (графіка)

19 лютого той же літак на зворотному шляху з Калінінграда супроводжували винищувачі НАТО, що вилетіли з бази Амарі в Естонії.

Минулого тижня про перехоплення російських літаків заявляли і в Великій Британії. Два британських винищувачі були підняті для перехоплення російських бомбардувальників. Як заявляли в британському Міноборони, літаки з Росії прямували в бік повітряного простору Британії.

Як повідомлялося, Туреччина 30 січня заявила про вторгнення російського винищувача у повітряний простір Туреччини, Анкара викликала посла РФ. У Міноборони РФ це заперечили. У США підтвердили позицію Туреччини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.