НОВИНИ

ЄС тисне на Україну для швидшої імплементації Мінських угод – Financial Times

Європейські дипломати вважають, що Україна має бути "більш поступливою".

Європейські дипломати тиснуть на Україну з метою швидше імплементувати Мінські домовленості, хоча бойовики часто порушують перемир'я на Донбасі. Про це йдеться у новому матеріалі Financial Times.

"Німеччина та ключові країни Євросоюзу здійснюють тиск на Україну з метою прискорити реалізацію мінських домовленостей, побоюючись появи у Росії приводу для нової активізації військової агресії. Тиск з боку Берліна, Парижа і Лондона посилився напередодні проведення саміту ЄС-Україна у Києві 27 квітня", – пишуть у газеті.

За інформацією британських журналістів, дипломати Євросоюзу зазначають, що бойовики порушують режим припинення вогню значно частіше, ніж українська армія.

"Однак ЄС чинить тиск на президента України Петра Порошенка з метою повної імплементації Києвом політичної частини мінських домовленостей. Дипломати з Німеччини вважають, що Україна повинна бути "більш поступливою", – зазначили у тексті.

Стефан Майстер, керівник Берлінського "мозкового центру" з питань зовнішньої політики DGAP, сказав: "Німецькі чиновники говорять з обома сторонами конфлікту, але особливо з Україною, оскільки якщо вони не зроблять те, що необхідно, росіяни завжди будуть мати можливість відновити конфлікт" .

Крім того, Financial Times зазначає тиск з боку Берліна також на Євросоюз з метою пом'якшити відносини з Росією.

Нагадаємо, із 00.00 15 лютого, згідно з мінськими домовленостями від 12 лютого, на Донбасі оголошено перемир'я і режим припинення вогню.

Україна здійснила чотири етапи відведення важкого озброєння, проте повністю не відводитиме техніки від лінії зіткнення. Це пов’язано з тим, що терористи не дотримуються перемир’я і продовжують обстріли сил АТО.

За інформацією українського МЗС, Росія не виконала жодного пункту Мінських угод.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.