«Наша мета – підписання під час саміту Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом включно із створенням зони вільної торгівлі. Наш курс – кардинальні економічні, правові, соціальні зміни. Ми йдемо на них свідомо і розсудливо, маючи на меті перспективний сталий розвиток України», – наголосив Азаров.
За його словами, оприлюднений в понеділок (12 серпня – Ред.) проект Угоди про асоціацію – «великий і дуже серйозний документ», який є результатом багаторічної роботи, «непростих переговорів, в яких компроміси обмежувались лише нашими національними інтересами».
Азаров вважає, що оприлюднення проекту угоди свідчить про відкритість, прозорість та відповідальність уряду.
«Ми хочемо, щоб не тільки органи влади, а й наші промисловці, бізнес, експертне співтовариство, наукові установи і громадські організації – тобто, все суспільство – мало б свідому можливість взяти участь у реалізації цієї Угоди, коли її буде підписано», – пояснив прем’єр.
Він зауважив, що відповідно до домовленостей з ЄС, Україна повинна адаптувати своє законодавство до більш, ніж 200 директив і близько 150 регламентів ЄС, а також приєднається до низки міжнародних конвенцій і врахувати в своєму законодавстві Рекомендації Європейського Парламенту та Європейської Ради.
«Певна частина роботи вже виконана. Підготовлено проект програми імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який буде розглянутий на засіданні Уряду.
«Не можна думати, що щось можна відкласти на потім. Насправді конкурентні перетворення – це щоденна робота, щоденні зміни, які треба нам самім здійснювати в Україні в інтересах наших громадян», – підкреслив глава уряду.
Водночас, він заявив, що не можна допустити ослаблення євразійського вектора зовнішньої політики, втрату ринків для наших товарів і послуг у країнах Митного союзу.
«Хочу підкреслити, що підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС не перешкоджає поглибленню відносин з Митним Союзом у рамках розширення вже існуючої зони вільної торгівлі СНД», – наголосив прем’єр.
«На моє доручення вже найближчим часом буде завершено аналіз наслідків підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС для розвитку коопераційних зв‘язків між підприємствами України та країн Митного союзу. Зокрема, щодо реалізації програм співробітництва і угод у ракетно-космічному, машинобудівному, авіапромисловому, оборонно-промисловому та інших секторах промисловості». – пояснив Азаров.
Крім того він, дав доручення Мінекономрозвитку разом з МЗС прискорити підготовку конкретних пропозицій щодо приєднання до окремих угод і технічних регламентів Митного союзу та запропонував розглянути можливість і доцільність участі України в діяльності Євразійського банку розвитку.
Як повідомлялось, 31 травня у Мінську під час засідання глав урядів СНД Азаров підписав меморандум про отримання Україною статусу спостерігача в Митному союзі ЄЕП.
Нагадаємо, Україна і Європейський Союз парафували угоду про асоціацію 30 березня 2012 року. Підписання угоди очікується у листопаді у Вільнісі на саміті країн Східного партнерства за умови виконання Україною ряду вимог. Низка європейських політиків також неодноразово наголошували на тому, що підписання асоціації на саміті у Вільнюсі залежить від вирішення справи Тимошенко.