Події 6 серпня: викид аміаку на заводі у Горлівці, російський суд зменшив термін ув’язнення Ходорковскому

7 Серпня 2013, 00:25

6 серпня на концерні «Стирол» в Горлівці під час ремонтних робіт стався сильний викид аміаку в атмосферу. Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомила, що в результаті аварії п'ятеро людей  загинуло, двадц'ятеро – постраждало.

Прокурор міста Горлівка Олег Колесник повідомив, що окремі постраждалі "перебувають у важкому стані в лікарні міста. Але у більшості стан середнього ступеня тяжкості".

За словами прокурора, всі постраждалі отруїлися аміаком, а також отримали опіки дихальних шляхів.

За попередніми даними стався розрив аміакопроводу. Наразі розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) КК України. Екологи запевняють, що викид був локальним, оскільки цех в цей час не працював, відтак загрози для населення немає. Цю ж інформацію підтвердила СЕС.

Водночас, у Кабінеті міністрів заявили про ліквідацію наслідків аварії і наголосили, що загрози для працівників підприємства та мешканців міста немає.

У вівторок стало відомо, що Білорусь не заборонятиме реалізацію на своїй території продукції української кондитерської фабрики Roshen.

"Перевірка триває, але вже за отриманими результатами ми не бачимо необхідності забороняти реалізацію продукції Roshen", – сказав заступник міністра охорони здоров'я – головний державний санітарний лікар Білорусі Ігор Гаєвський.

Проте Білорусь припинила транзит через свою територію продукції Roshen до Росії.

Тим часом у Росспоживнагляді заявили, що порушення були виявлені майже в усій продукції української кондитерської корпорації Roshen.

6 серпня стало відомо, що Україна оголосила у розшук двох осіб, причетних до скандалу з лівійськими іномарками, через які було захоплене судно «Етель» з українцями на борту. Генпрокуратура повідомила, що під час розслідування 29 та 30 липня було складено повідомлення про підозру у вчиненні злочину двом особам. Їх оголошено у розшук. Крім того, 1 серпня Печерським районним судом м. Києва надано дозвіл на їх затримання для участі у розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

В цей же день стало відомо, що у справі про "врадіївських гвалтівників" буде двоє потерпілих і четверо підозрюваних. У деяких епізодах потерпілим виступатиме єгер Сергій Рябіненко. Про це повідомила журналістам адвокат Ірина Поспєлова, яка представляє інтереси потерпілої Ірини Крашкової.

Вона також додала, що до трьох підозрюваних – Рябіненка, Дмитра Поліщука і Дрижака додасться колишній заступник начальника Врадіївського РВВС – начальник кримінальної міліції Михайло Кудринській, якого 4 липня затримали за підозрою в приховуванні тяжкого злочину проти Крашкової.

У вівторок Служба безпеки України за наругу над національними символами заборонила в'їзд в Україну бас-гітаристу американського гурту Bloodhound Gang Джареду Хенегану на 5 років. Крім того, посольство США в Україні засудило дії музиканта під час концертів у Києві й Одесі.

У вівторок також стало відомо, що 5 серпня в результаті серцевого нападу помер відомий український правозахисник Дмитро Гройсман. Близькі розповіли, що Гройсман хворів на порок серця. Інформацію про передчасну смерть Дмитра Гройсмана підтвердила і адвокат Тетяна Монтян, яка перебувала з ним у дружніх відносинах. Гройсман помер за два дні до засідання суду 7 серпня, яке перенесли 31 липня через неявку прокурора.

Однодумці правозахисника заявили, що суд намагатиметься закрити справу, однак адвокат покійного планує довести його невинуватість.

6 серпня японське Управління з ядерного регулювання заявило, що на АЕС у Фукусімі забруднені радіоактивними речовинами води пробили захисний бар'єр. На думку агентства, об'єм вод, що просочуються в океан, може найближчим часом різко зрости.

«Ситуація вже вийшла за рамки того, з чим може справитися "TEPCO" (оператор АЕС). Якби було можливо вжити правильних заходів, вони б вже так і зробили, вірно? " TEPCO “ не відмовляється робити те, що може. Вони і так роблять все можливе, але ідеальних рішень не існує», – заявив конструктор станції Масаші Гото.

Та у вівторок Верховний суд Росії пом'якшив вирок Міхаілу Ходорковскому та Платону Лєбєдєву у другій справі ЮКОСа. Суд частково задовольнив скаргу засуджених та зменшив термін ув'язнення до 10 років і 10 місяців кожному. Таким чином, обидва терміни були скорочені на два місяці.

З урахуванням цих змін термін ув'язнення Ходорковского закінчиться в серпні 2014 року, Лєбєдєва – у травні 2014 року.

Позначки: