НОВИНИ

Помер засновник Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман

5 серпня в результаті серцевого нападу помер відомий український правозахисник Дмитро Гройсман. Про це повідомили його знайомі в соціальній мережі Facebook.

Близькі розповіли, що Гройсман хворів на порок серця.

Інформацію про передчасну смерть Дмитра Гройсмана підтвердила і адвокат Тетяна Монтян, яка перебувала з ним у дружніх відносинах.

Правозахисник помер за два дні до засідання суду 7 серпня, яке перенесли 31 липня через неявку прокурора.

Як повідомлялось, більше двох років тому проти Гройсмана порушили кримінальну справу.

Згідно з постановою Слідчого управління УМВС у Вінницькій області, правозахисника обвинуватили у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.338 КК України «Наруга над державними символами України». За цей злочин передбачено штраф, арешт або позбавлення волі на термін до трьох років.

Також Гройсмана обвинувачували у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.301 КК України «Розповсюдження предметів, зображень, творів порнографічного характеру» (штраф, або обмеження волі до трьох років). Це звинувачення інкримінували Гройсману за розміщення в його Живому журналі (ЖЖ) посилання на відеоролик про російських політиків та громадських діячів Віктора Шендеровича, Едуарда Лімонова та Олександра Поткина.

Крім того, Гройсмана звинувачували у розповсюдженні порнографії за розміщення в ЖЖ зображення скульптурної фігурки фалоса поруч із Конституцією та зображенням екс-президента Віктора Ющенка.

Також правозахисника обвинувачували у повторному вчинені злочину за цією ж статтею КК (до 7 років позбавлення волі). Зокрема, Гройсман розмістив у ЖЖ повідомлнення, яке за версією слідства «містило порнографічне зображення, а саме, відскановані листівки Німецького Фонду з боротьби зі СНІДом, з гаслом« Український міліціонер! Спілкуючись з начальником і громадянином, дотримуйся техніки безпеки».

Кримінальне переслідування правозахисника стало причиною низки акцій протесту.

Дмитро Гройсман народився у Вінниці. За освітою лікар-патологоанатом і правознавець. 1993 року виступив одним із засновників вінницького групи організації Міжнародна амністія.

З 1994-го по 2000-й - координатор національної кампанії щодо скасування смертної кари в Україні.

1998 року створив і очолив Вінницьку правозахисну групу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.