Шавалюк відзначає, що більшість аналітиків вважає рівень державного та гарантованого державою боргу України відносно ВВП – 31,4% та 7,5% відповідно – далеким від критичного. Тож можливість позичати уряд матиме.
Однак, наголошує економіст, із таким низьким рівнем боргу Україна має витрати на його обслуговування на рівні держав, де цей показник критичний або близький до такого.
«Якщо враховувати ще й рекордні обсяги виплат тіла боргу, то обсяг сум, необхідних для уникнення дефолту, справді вражає. До того ж країни, в яких рівень відсоткових виплат за держборгом недалекий від українського, мають суттєву перевагу – гнучкість курсу своєї валюти (чи прихильність ЄЦБ у випадку членів єврозони), а це дає змогу постійно користуватися значною підтримкою на внутрішньому фінансовому ринку. В українського уряду такого захисту немає», – пише Шавалюк.
«Тож уряду Азарова/Арбузова, може, і вдасться уникнути дефолту, але фінансова осінь в Україні обіцяє бути спекотною», – вважає він.
Більше про це читайте у статті «Привид дефолту» у № 30 «Українського тижня».
Як повідомлялось, Україна останні п'ять років залишається однією з найбільш ризикових для інвестування країн, оскільки загроза її дефолту в довгостроковій перспективі все ще занадто висока – 44%, підрахували у рейтинговому агентстві Standard & Poor`s.