Український тиждень № 30 (298) від 25 липня, 2013

Зміст номеру:
Міжнародні рейтингові агенції знову заговорили про погіршення платоспроможності віт­чизняного уряду, тож знову пожвавилися розмови про суверенний дефолт України.
Любомир Шавалюк 33
Економіка
За свою довгу суддівську кар’єру новий голова Конституційного Суду, земляк президента В’ячеслав Овчаренко запам’ятався лише одним – саме за час його керівництва міським судом Єнакієвого невідомо куди поділися оригінали двох вироків Януковичу, винесених у часи бурхливої молодості нинішнього гаранта.
Тиждень -30
VIP-хроніки
Дуже мало шансів на те, що розробки очолюваної Леонідом Кравчуком Конституційної асамблеї стосовно змін до Основного Закону міститимуть щось справді позитивне. Ще менше шансів, що цей гіпотетичний позитив буде втілено в життя.
Ігор Лосєв 63
Політика
Про місце України в нинішній зовнішній політиці США, можливість санкцій проти вітчизняних високопосадовців, способи вирішення проблем інтелектуального піратства та работоргівлі в нашій державі Тиждень спілкувався з послом Сполучених Штатів Джоном Теффтом, дипломатом, який понад 20 років вивчає питання демократичних трансформацій на пострадянському просторі, зокрема у Грузії, Україні та Молдові.
Ганна Трегуб 21
Політика
Можна цілком слушно запитати: «А чому всі так збудились? Який стосунок узагалі має казус Алєксєя Навального до нашого життя тут, в Україні?» Ну опозиціонер, ну посадили, ну випустили тимчасово, ну посадять, швидше за все, знову – що нового? Шкода, звісно, живу людину, але це чужі проблеми, хіба нам своїх політв’язнів бракує? Можна посперечатися.
Юрій Макаров 96
Авторські колонки
Захоплюючись боротьбою з опозицією, російська влада ризикує проґавити вирішення нагальних соціально-економічних проблем. А це тільки посилить протестний рух
Віктор Шатров 60
Світ
Доки вся Росія переживає емоційний шок через події навколо Алєксєя Навального, духовні лідери вкотре оголошують «пастві» про кінець світу. Цього разу він підкрався підступно ззаду в особі лукавого гомосексуала, що змусив цивілізований світ легалізувати одностатеві шлюби.
Катерина Барабаш 99
Авторські колонки
Прогнозована перемога партії Анґели Меркель на вересневих парламентських перегонах у Німеччині стане доказом її особистого успіху, однак ускладнить партнерські відносини в єврозоні
Ален Ґіймоль 6
Світ
Британці не задоволені рішеннями Європейського суду з прав людини, які шкодять інтересам держави, зокрема якщо йдеться про її безпеку. Однак Велика Британія навряд чи наважиться вийти із Європейської конвенції з прав людини
Майкл Бініон 9
Світ
Калле Муулі продовжує серію публікацій про досвід Естонії в посткомуністичній трансформації. Її приклад у переході від соціалізму до ринкової моделі економіки та правової держави, дерадянізації всіх сфер життя є доволі показовим для України.
Калле Муулі 34
Авторські колонки
Двомовних книжкових проектів більшає. Не хочеться отак механічно пов’язувати цю тенденцію з торішнім ухваленням скандального мовного закону, але видається все прикрим: дружити літературою починають не дрібні-непомітні, а й без перебільшення першорядні письменники.
Ростислав Семків 142
Суспільство
Українці подібні до росіян приблизно як коні до ослів. Або (хай буде так) як осли до коней. Адже в цьому порівнянні немає нічого від усіх отих фольклорно-стереотипних значень, якими обмотані слова «коні» та «осли». Просто між двома названими видами спільного й відмінного справді стільки, як між українцями та росіянами.
Тарас Прохасько 138
Авторські колонки
У соціальних мережах зареєстровано близько 30 млн українських акаунтів. Кількість постійних користувачів, звісно, менша. Але, як свідчать дослідження Інституту Горшеніна, принаймні серед наших співвітчизників налічується 62,4% тих, хто заходить у них щодня.
Валерія Бурлакова 26
Суспільство
Виселені після Другої світової війни із прадідівських земель, лемки намагаються зберегти залишки власної тотожності в Україні та Польщі
Роман Кабачій 51
Суспільство
Задовго до народження співачки Юлії Дошни на Лемківщині відбулися дві хвилі депортації. Вони знищили довоєн­не обличчя краю.
Роман Кабачій 32
Суспільство
Римські інфраструктурні об’єкти пережили свій час не тільки матеріально, а й ідейно
Євген Синиця 87
Історія
Так званий синдром другого альбому – серйозний виклик для переважної частини гуртів, один із найвідповідальніших етапів музичної кар’єри.
Максим Солодовник, Максим Солодовник -398
Культура
Порожнеча життя – вирок, який уже вдруге поспіль Софія Коппола виносить голлівудському та загалом американському істеблішменту.
Тиждень 42
Культура
Продовжуючи популярну в мистецтві тему проминання часу, Павло Ковач-молодший створив «Пам’ятник секунді, яка вже в минулому».
Тиждень 14
Культура
Тиждень на гірських серпантинах Мальорки перевіряв нову Toyota Corolla на зрілість
Ілько Майдачевський 5
Авто